Ogłoszenia duszpasterskie 21.06.2015 r.

XII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiaj J.E. ks. Bp Henryk Wejman przeprowadzi wizytację kanoniczną naszej parafii. Wczoraj już ks. Bp Henryk był obecny na Mszy Świętej Jubileuszowej 50-lecia kapłaństwa naszego ks. proboszcza Franciszka i wygłosił jubileuszowe kazanie. (Dziś oficjalne przywitanie dostojnego gościa w drzwiach kościoła przez przedstawicieli parafii i ks. proboszcza odbędzie się na początku Mszy Świętej o godz.8.30, którą odprawi ks. proboszcz, a Słowo Boże wygłosi i błogosławieństwa pasterskiego udzieli ks. Biskup. Na Mszy o godz.10.00 odprawianej przez ks. wikariusza ks. Biskup skieruje Słowo pasterskie do dzieci i je pobłogosławi. A o 11.30 – na uroczystej sumie celebrowanej przez ks. Biskupa nasza młodzież gimnazjalna przyjmie sakrament bierzmowania. Po tej Eucharystii ks. Biskup uda się na filię do Skrzynki, a o godz.15.00 spotka się w kościele z wszystkimi grupami modlitewnymi działającymi w naszej parafii oraz z osobami zaangażowanymi w życie naszej parafii. Na to spotkanie zapraszamy: zelatorki i zelatorów Żywego Różańca, członków FZŚ, koła biblijnego, Stowarzyszenia „Zaczynaj”, Caritasu, Rodziny Radia Maryja, grupy teatralnej, ministrantów i lektorów. Tym spotkaniem ks. Bp zakończy wizytację naszej parafii!) Po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiary do puszek na wakacyjne kolonie Caritasu dla dzieci z rodzin ubogich i patologicznych!

2. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych. Wieczorem o godz.18.00 – Msza Święta wigilijna z następującej uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

3. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Św. Jan jest jednym z patronów Ruchu Trzeźwości w Polsce. U nas Msze Święte o godz.7.00 i 18.00.

Na Mszę Świętą wieczorną i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy serdecznie zapraszamy Solenizantów i Solenizantki. Po zakończeniu Nowenny i litanii do Serca Pana Jezusa rozpocznie się kolejna katecheza dla dorosłych, na którą serdecznie zapraszamy naszych Parafian!

Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, życzymy aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa.

4. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji miejscowych szkół, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w piątek o godz.8.00!

Wszyscy, którzy pragną przystąpić do spowiedzi św. z okazji zakończenia roku szkolnego, mogą to uczynić przed i w trakcie Eucharystii! Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu.

5. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że comiesięczna zbiórka na remont naszej świątyni zostanie przeprowadzona w najbliższą niedzielę, 28 czerwca.

6. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii!

(Prosimy J.E. Ks. Bp o pasterskie błogosławieństwo.)