Ogłoszenia duszpasterskie 13.09.2020 A.D.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek 14.09. – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
- we wtorek 15.09. – wspomnienie NMP Bolesnej
- w środę 16.09. – wspomnienie św. Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, męczenników
- w piątek 18.09. – święto św. Stanisława Kostki zakonnika, Patrona Polski

2. Dzisiaj Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy X Tydzień Wychowania pod hasłem: „Budujmy więzi”. Zapraszamy w tym tygodniu do obecności na Mszy św. i modlitwy w intencji wychowania dzieci i młodzieży.

4. Zapraszamy na Mszę św. i spotkanie organizacyjno-formacyjne młodzież klas VI, VII i VIII szkoły podstawowej, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Msza św. i spotkanie odbędą się we wtorek 15.09. o godz. 18:00 w kościele.

5. Zapraszamy na Mszę św. i spotkanie organizacyjno-formacyjne wszystkich rodziców bądź prawnych opiekunów dzieci klas III szkoły podstawowej, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. w naszej parafii. Msza św. i spotkanie odbędą się w czwartek 17.09. o godz. 18:00 w kościele.

6.  W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

7. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

8. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki, która całkowicie zakrywa nos i usta.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                      Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                PROBOSZCZ