Ogłoszenia duszpasterskie 17.09.2017 A.D.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy:

• w poniedziałek 18.09 – święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski
  • w środę 20.09 – wspomnienie Św. Męczenników Koreańskich,
  • w czwartek 21.09 – święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,

2. Dziś po Mszy Św. o 11.00 odbędzie się informacyjne spotkanie dla udających się na pielgrzymkę na Jasną Górę.

3. W ubiegłą niedzielę Stowarzyszenie „Zaczynaj” w comiesięcznej kweście na remont naszej świątyni zebrało  3 340,04 PLN. W czasie dożynek przy Domu Kultury pozyskano 336 PLN. Stan konta wynosi 127 131,50 PLN . Bóg zapłać Stowarzyszeniu za wszelkie inicjatywy, mające na celu pozyskiwanie środków na remont naszej świątyni i Wszystkim wspierającym ten szczytny cel.

4. W poniedziałek 18.09 po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla Rodziców, bądź Opiekunów Prawnych młodzieży klas III-cich Gimnazjum, i samej młodzieży przystępującej w tym roku szkolnym do Sakramentu Bierzmowania.

5. We wtorek po Mszy Św. Wieczornej odbędzie się pierwsze spotkanie dla Rodziców lub Opiekunów Prawnych dzieci klas III-cich, bezpośrednio przygotowujących się w tym roku szkolnym do I-szej Komunii Świętej .

6. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy na 18.00, a w piątki na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych bliskich zmarłych również na 18.00.

7. W przyszłą niedzielę 24.09 na Mszach Św. o 8.00, 9.30 i 11.00 będziemy gościć przedstawicieli tzw. Oazy Rodzin – Domowego Kościoła, którzy przybliżą nam główne założenia i idee tego ruchu duszpasterskiego.

8. Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu Niepokalanemu Sercu i odmawiajcie różaniec. Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to – zebrani – na granicach naszej Ojczyzny, o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca.

Informujemy, że decyzją Ks. Abpa Metropolity Szczecińsko - Kamieńskiego nasz Lipiański Dekanat został przypisany do kościoła stacyjnego w Czachowie w nadgranicznym dekanacie Cedynia. Jeśli pośród parafian przejawi się zainteresowanie uczestnictwem w tej modlitwie będziemy organizować wyjazd do Czachowa.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.