Ogłoszenia duszpasterskie 31.05.2015 r.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu. Dziś o godz. 17:30 zapraszam na ostatnie nabożeństwo majowe

2. Jutro – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:30, a w niedzielę o 17:30!

3. W środę o godz.18:00 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna. Katecheza dla dorosłych w tym tygodniu tylko w piątek po Mszy wieczornej i procesji eucharystycznej!

4. W czwartek – pierwszy w czerwcu – obowiązkowa uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana dawniej uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. Po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 10:00 – wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami naszego miasta. Zakończenie procesji i końcowe błogosławieństwo w kościele. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy w tych samych miejscach, przez osoby, które co roku angażują się w tę posługę i pomoc. Ale zadbajmy przede wszystkim o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Zapraszamy wszystkie grupy modlitewne wraz z chorągwiami, całą asystę liturgiczną, naszych Strażaków by jak co roku nieśli baldachim asystując podczas procesji. W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła zaraz po Mszy Świętej wieczornej.

5. Próba sypania kwiatków przez dziewczynki komunijne w poniedziałek 01.06 o godz. 17:00 przed kościołem. Prosimy dziewczynki, które przyjęły w tym i w zeszłym roku po raz pierwszy do serce Pana Jezusa o przybycie na tę próbę wraz z rodzicami. Kwiatki na procesję Bożego Ciała prosimy przynosić we wtorek i środę do zakrystii – jak to już bywało w tradycji naszej parafii. Chłopców komunijnych prosimy o niesienie różańca w trakcie procesji!

6. W tym tygodniu przypadają także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. w pierwszy piątek od godz. 17:00. Wyjazd kapłana z posługą sakramentalną do chorych – w sobotę 06.06 o godz. 9:00.

7. W tym tygodniu patronują nam: 1 VI – św. Justyn, męczennik i filozof, żył w II w. Napisał wiele dzieł w obronie wiary (wspomnienie obowiązkowe); 3 VI – święci męczennicy z Ugandy w Afryce, Karol Lwanga i jego 21 Towarzyszy, którzy zginęli 3 VI 1886 roku (wspomnienie obowiązkowe); 5 VI – św. Bonifacy, biskup i męczennik, benedyktyn, legat papieski na całe Niemcy. Został zamordowany wraz z 52 towarzyszami w dzień Zielonych Świąt 5 VI 754 roku (wspomnienie obowiązkowe).

8. Kolejne spotkanie Poradnictwa Rodzinnego dla narzeczonych, którzy w tym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński, w sobotę 06.06 o godz 18.30 w salce parafialnej. Ostatnim razem były tylko dwie pary. Bardzo prosimy pozostałych narzeczonych o przybycie i uczestniczenie w tym spotkaniu! Jest ono obowiązkowe dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu małżeństwa! Jeśli jakaś para nie będzie obecna na tym spotkaniu musi sama we własnym zakresie szukać innej parafii, która dla nich przeprowadzi zajęcia z poradnictwa rodzinnego! Proszę tego nie zlekceważyć!!!

9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać VIII Święto Dziękczynienia. Po Mszach św będzie można złożyć jak co roku swoją ofiarę do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie!

10. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ostatniej kwesty zebrano kwotę 1.744 zł i 35gr. Fundusz remontowy na 31.05. wynosi 51 tys. 182 zł i 12 gr. Wszystkim darczyńcom serdeczne Bóg zapłać!

11. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia!