Ogłoszenia duszpasterskie 10.09.2017 A.D.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek 12.09 – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi,
  • w środę 13.09 – Wspomnienie Św. Jana Chryzostoma,
  • w czwartek 14.09 – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
  • w piątek 15.09 – wspomnienie NMP Bolesnej,
  • w sobotę 16.09 – wspomnienie Św. Korneliusza i Cypriana, męczenników.

2. W dzisiejszą niedzielę Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadza comiesięczna kwestę na remont naszej świątyni. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.

3. Informujemy, że dzisiaj 10.09 Msza Św. w Skrzynce zapowiadana na 12.30 z powodu niezakończonego remontu kaplicy nieodbędzie się. Nie będzie w Skrzynce także Mszy Św. w najbliższy wtorek. Mieszkańców Skrzynki w te dni serdecznie zapraszamy na Mszę Św. do kościoła parafialnego. Przypominamy, że Msze Św. w niedziele sprawowane są w kościele parafialnym o 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00, a w dni powszednie o 7.00 i 18.00. Za nieudogodnienia Serdecznie Przepraszamy.

4. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy na 18.00. Jest to 13 dzień miesiąca września, w którym wspominamy kolejne objawienie NMP w Fatimie, z tej racji Mszę Św. wieczorną zakończy procesja wokół kościoła z figurą NMP Fatimskiej.

5. W piątki wieczorną Mszę św. poprzedza Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych bliskich zmarłych.

6. W przyszłą niedzielę 17.09 na Mszy Św. o 9.30 poświęcimy przybory szkolne, podręczniki i zeszyty dzieciom rozpoczynającym Nowy Rok Szkolny.

7. Już dziś informujemy, że pierwsze spotkanie dla Rodziców lub Opiekunów Prawnych dzieci klas III-cich, bezpośrednio przygotowujących się w tym roku szkolnym do I-szej Komunii Świętej odbędzie się w przyszłym tygodniu we wtorek 19.09 po wieczornej Mszy Św. Spotkanie dla Rodziców, bądź Opiekunów Prawnych młodzieży klas III-cich Gimnazjum, i samej młodzieży przystępującej w tym roku szkolnym do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w przyszły poniedziałek 18.09 po wieczornej Mszy Św.

8. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prosi o przekazanie wiernym informacji o konieczności ponownego złożenia wniosku o świadczenia z Programu „Rodzina 500+”, aby móc dalej je otrzymywać. Ministerstwo pragnąc wspierać rodziny we wnioskowaniu o świadczenia z Programu „Rodzina 500+”, stworzyło bazę wiedzy w tym obszarze na stronie: http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.