Ogłoszenia duszpasterskie 03.09.2017 A.D.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy:

• w piątek 8.09 – Święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej) – na Mszach Św. poświęcimy ziarno oraz odmówimy zgodnie z zarządzeniem KEP Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu NMP.

2. W dzisiejszą niedzielę z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca na zakończenie każdej Mszy Św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy Św. o 11.00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć do puszek ofiary dla poszkodowanych w naszej Ojczyźnie w ostatnich kataklizmach.

3. W poniedziałek Mszą Św. o 9.00 rozpoczniemy Nowy Rok Szkolmy i Katechetyczny. Serdecznie zapraszamy Dzieci, Młodzież, Rodziców, Dziadków, Nauczycieli, Wychowawców, Pracowników Szkoły do wspólnej modlitwy o Błogosławieństwo Boże w Nowym Roku Szkolnym. Zapraszamy także do Sakramentu Pojednania, by trud nauki rozpocząć w jedności z Chrystusem.

4. W środy zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy na 18.00, a w piątki na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych bliskich zmarłych również na 18.00.

5. W Pierwszy Czwartek Miesiąca na Mszy Św. o 18.00 będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza Karmelitańskiego. Osoby pragnące przyjąć szkaplerz nabywają go we własnym zakresie. Na zakończenie Mszy Św. wieczornej półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

6. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie zaczynaj przeprowadzi comiesięczna kwestę na remont naszej świątyni. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.