Ogłoszenia duszpasterskie 13.08.2017 A.D.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu wspominać będziemy:

• poniedziałek - św. Maksymiliana Kolbe
  • wtorek - Uroczystość Wniebowzięcia NMP
  • czwartek - św. Jacka

2. Spowiedź św. w okresie wakacyjnym przed poranną i wieczorną Mszą św.

3. Dziś ofiarami do puszek wspieramy KUL i WTUS.

4. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP(MB Zielnej) - dzień odpustu w naszej parafii. Zapraszamy na Msze św. o godzinie : 8.00; 9.00 Skrzynka; 9.30 i 13.00 suma odpustowa, którą sprawować będzie Kanclerz naszej Kurii Parafialnej ks. Sławomira Zyga. W czasie każdej Mszy św. pobłogosławimy przyniesione kwiaty, zioła, owoce i warzywa. Po sumie odpustowej VI Odpustowa Biesiad na Rynku, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Dochód z festynu w całości zasili konto remontowe świątyni. Program szczegółowy biesiady na plakatach i stronach internetowych parafii i stowarzyszenia. „Zaczynaj”. Zwracamy się jeszcze raz z ogromną prośbą do wszystkich parafian o upieczenie ciast i włączenie się do akcji lepienia pierogów. Ciasta można przynosić we wtorek 15 sierpnia od godziny 10.00 na Plac Wolności do samochodu chłodni. Wszystkich chętnych prosimy także o przygotowanie bukietów na konkurs pod hasłem „Sierpień Kwieciem Malowany”. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy, a w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych zmarłych na 18.00.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa, a za wszelkie oznaki życzliwości i wsparcia serdeczne Bóg zapłać.

Ks. Kan. Andrzej Stolarski