Ogłoszenia duszpasterskie 30.07.2017 A.D.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy:

w poniedziałek 31.07 wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli

we wtorek 01.08 wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego,

w piątek 04.08. wspomnienie Św. Jana Marii Vianeya – patrona Proboszczów

1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca.

W Pierwszy Czwartek po wieczornej Mszy Św. półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

W Pierwszy Piątek spowiedź św. przed poranną Mszą Św. i od 17.00. Na zakończenie Mszy Św. wieczornej nabożeństwo     pierwszopiątkowe połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych bliskich zmarłych.

1. W środy zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy na 18.00.

1. Spowiedź Święta w okresie wakacyjnym w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą Św.

1. W przyszłą niedzielę 6.08 obchodzić będziemy Święto Przemienienia Pańskiego. Z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca na zakończenie każdej Mszy Św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem.

Po Mszy Św. o 11.00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

1. Trwają zapisy na wrześniową pielgrzymkę na Jasną Górę w terminie 21 -23 września b.r. Pielgrzymi ponadto nawiedzą: Centrum Św. Jana Pawła II w Łagiewnikach, Sanktuarium Św. Brata Alberta ECCE HOMO w Krakowie, Sanktuarium NMP Królowej Podhala w Ludźmierzu, Sanktuarium NMP Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, Klasztor OO. Benedyktynów w Tyńcu. Koszt pielgrzymki wynosi 400 PLN. W kosztach zawiera się przejazd autokarem, noclegi, jedna obiadokolacja, dwa śniadania, ubezpieczenie. Pierwszą ratę należy wpłacić do połowy sierpnia, a drugą do połowy września.

1. Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 27 sierpnia br. w Pyrzycach, w parafii pw. NMP Bolesnej, przy ul. Staromiejskiej 28. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 13.30, a Msza Święta rozpocznie się o godz. 14.30. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich i błogosławieństwa Bożego.

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa, a wypoczywającym udanego odpoczynku.

Ks. Krzysztof Żuk

WIKARIUSZ