OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 09.07.2017 A.D.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek 11.07 święto Św. Benedykta – patrona Europy,          w środę 12.07 wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, w czwartek 13.07 wspomnienie Św. Andrzeja Świerada i Benedykta - pustelników

1. W tym tygodniu w czwartek 13.07 wspominamy trzecie objawienie NMP w Fatimie. Nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy o 17.30 modlitwą różańcową, a po Mszy Św. zakończymy procesją z figurą NMP Fatimskiej wokół kościoła.

1. W środy zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy, a w piątki na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych zmarłych na 18.00.

1. Spowiedź Święta w okresie wakacyjnym w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą Św.

1. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadza comiesięczną kwestę na remont naszego kościoła. Serdecznie dziękujemy za wspieranie tego szczytnego celu.

1. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na renowację wieży katedry gorzowskiej po jej pożarze.

1. Trwają zapisy na wrześniową pielgrzymkę na Jasną Górę w terminie 21 -23 września b.r. Pielgrzymi ponadto nawiedzą: Centrum Św. Jana Pawła II w Łagiewnikach, Sanktuarium Św. Brata Alberta ECCE HOMO w Krakowie, Sanktuarium NMP Królowej Podhala w Ludźmierzu, Sanktuarium NMP Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, Klasztor OO. Benedyktynów w Tyńcu. Koszt pielgrzymki wynosi 400 PLN. W kosztach zawiera się przejazd autokarem, noclegi, jedna obiadokolacja, dwa śniadania, ubezpieczenie. Pierwszą ratę należy wpłacić do połowy sierpnia, a drugą do połowy września.

1. W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z kilku miejscowości: Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Polic i Szczecina. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie, stronie internetowej www.szczecinska.pl oraz na portalu społecznościowym facebook.com/szczecinskapielgrzymka. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu.

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa, a wypoczywającym udanego odpoczynku.

Ks. Krzysztof Żuk

WIKARIUSZ