Ogłoszenia duszpasterskie 28.05.2017 A.D.

NIEDZIELA - Wniebowstąpienie Pańskie

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Niech przeżycie tego święta stanie się dla nas pomocą w zapatrzeniu w niebo i wieczność…

2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Święta. Uroczystość ta kończy Okres Wielkanocny, w którym wg. przykazania kościelnego zobowiązani jesteśmy przynajmniej raz przystąpić do komunii świętej.

W niedzielę tę przypada także kolejne Święto Dziękczynienia. Z tej racji przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć do puszek nasze ofiary na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Jest to również Pierwsza Niedziela Miesiąca, więc na zakończenie każdej Mszy Św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i w Litanii do NSPJ rozważać będziemy przymioty Bożej Miłości względem nas.

Tego dnia nie będzie dodatkowego nabożeństwa czerwcowego.

Po Mszy Św. o 11.00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W środę 31.05 przypada Święto Nawiedzenia NMP.

4. W przyszły czwartek 01.06 obchodzimy Dzień Dziecka. Na nabożeństwie czerwcowym będziemy modlić się w intencji Dzieci.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca.

W Pierwszy Piątek Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych od 8.30. Ks. Wikariusz odwiedzi chorych na wioskach i ul. Barlineckiej od 14.30, a w Pierwszą Sobotę w Osetnej i Lipianach od 8.30.

Na czas wakacji odwiedziny chorych będą zawieszone.

6. Na nabożeństwa majowe zapraszamy do końca maja o 17.30. Również nabożeństwo czerwcowe sprawować będziemy codziennie o 17.30 (z wyjątkiem przyszłej niedzieli). W tym tygodniu nabożeństwa majowe i czerwcowe będą połączone z Nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego. Również w miesiącu czerwcu środowa Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i piątkowa Koronka do Miłosierdzia Bożego połączone będą z nabożeństwem czerwcowym.

7. W niedzielę 11 czerwca br. obchodzić będziemy 30. rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do Szczecina. W tym dniu również Ksiądz Arcybiskup Metropolita obchodzi jubileusz 40. rocznicy święceń kapłańskich. W związku z tym zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Dostojnego Jubilata, która odbędzie się w niedzielę 11 czerwca br. o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.