Ogłoszenia duszpasterskie 30.04.2017 A.D.

III Niedziela Wielkanocna

1. Dziś w III Niedzielę Wielkanocną nazywaną Biblijną podejmujemy temat naszej bliskości z Bogiem poprzez czytanie Pisma Świętego.

2. Jutro rozpoczynamy Maryjny miesiąc maj. Na nabożeństwa majowe z rozważaniem przymiotów NMP w Litanii Loretańskiej zapraszamy codziennie o 17.30.

3. W środę 3.05. obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski i Narodowe Święto 226.Rocznicy Konstytucji 3-go maja. Msze Św. w tym dniu sprawowane będą o 8.00, o 11.00 - Msza Święta za Ojczyznę i o 18.00, a w Skrzynce o 9.30.

4. Na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy połączoną z Nabożeństwem Majowym w miesiącu maju zapraszamy w każdą środę na 17.30, a na Koronkę do Bożego Miłosierdzia z Mszą Św. za naszych zmarłych w każdy piątek na 18.00.

5. 11 maja o 17.00 Młodzież naszej Parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. W związku z tym, zapraszamy kandydatów do bierzmowania na egzamin przed przyjęciem tego sakramentu do biura parafialnego: w czwartek 4 maja klasę IIIA, a w piątek 5 maja klasę IIIB w godz. 16.00 – 17.30. Kandydat do bierzmowania egzamin zdaje w obecności rodzica lub opiekuna prawnego, by podkreślić, że odpowiedzialność za wychowanie i dopuszczenie do tego sakramentu są w równej mierze złożone na rodzinę, nie tylko na Kościół.

Wszystkich, którzy z różnych racji nie będą mogli stawić się na egzamin w wyznaczonym terminie prosimy o przybycie na egzamin w sobotę od godz. 16.00, lub ustalenie z księdzem dogodnego dla rodziny terminu egzaminu.

6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. W Pierwszy Czwartek 4.05 wyjątkowo będziemy odwiedzać chorych Ks. Proboszcza od 13.00. W Pierwszy Piątek Ks. Wikariusz odwiedzi swoich chorych na wioskach i na ul. Barlineckiej od 14.30, a w Pierwszą Sobotę w Lipianach od 8.30.

Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci i dorosłych od 17.00 i w razie potrzeby także po Mszy Św.

7. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy Św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i odmówimy Litanię Loretańską. Z tej racji wyjątkowo w tę niedzielę nie będzie Nabożeństwa Majowego o 17.30.

Po Mszy Św. o 11.00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

Ks. Kan. Andrzej Stolarski