Ogłoszenia duszpasterskie 16.04.2017 A.D.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 16.04.2017 A.D.

1. W Wielką Noc przeżyliśmy Zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa. W czasie Wigilii Paschalnej – pierwszej i najważniejszej Mszy Wielkanocnej Kościół stopniowo odsłaniał nam tajemnicę Zmartwychwstania Chrystusa i obdarzał nas mocą powstania ze śmierci grzechu do nowego życia w łasce. Na zakończenie liturgii procesją rezurekcyjną ogłosiliśmy światu, że Chrystus Zmartwychwstał.

2. Dziś przeżywamy Pierwszy dzień Świąt. Spotykamy pusty grób, jak Kobiety idące rano namaścić ciało Chrystusa oraz Piotr i Jan, biegnący do grobu, na wieść, że kobiety zastały go pustym. Spotykamy Zmartwychwstałego Chrystusa, jak Maria Magdalena i Apostołowie w Wieczerniku. Przyjmujemy dar pokoju, którym Zmartwychwstały Pan obdarzał swoich Uczniów.

3. Jutro w drugi dzień świąt - w Poniedziałek Wielkanocny, taca tradycyjnie zbierana będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Za tydzień w uroczystość Miłosierdzia Bożego, która kończy tzw. Oktawę Wielkanocy, jedną wielką trwającą nieprzerwanie osiem dni Uroczystość Zmartwychwstania, przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć ofiary do puszek dla potrzebujących z racji rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia. W piątek w Oktawie Zmartwychwstania nie obowiązuje post.

4. Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ramach Nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia od Niedzieli Zmartwychwstania odmawiać będziemy codziennie na rozpoczęcie wieczornej Mszy Świętej.

5. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na remont naszego kościoła zebrano 2 797, 07 PLN. Stan konta wynosi obecnie 103 402,44 PLN.Za wsparcie tego celu - Serdecznie Dziękujemy.

6. We wtorek po Świętach Wielkanocnych biuro parafialne będzie nieczynne.

7.Wszystkim Uczestniczącym w Wielkotygodniowych Nabożeństwach i Liturgiach za wspólnotę wiary i modlitwy, wspólne przeżywanie najważniejszych wydarzeń zbawczych składamy serdeczne – Bóg zapłać. Pragniemy także podziękować Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przeżycie najważniejszych tajemnic naszej wiary.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy przeżycia Zmartwychwstania Pana jak najgłębiej. Niech Zmartwychwstanie do nowego, lepszego życia dokona się w nas…