Ogłoszenia duszpasterskie 10.05.2015 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś - szósta Niedziela Wielkanocy, która uświadamia nam, że Pan Jezus chce włączyć do Kościoła także pogan. Dla pozyskania ich dla Chrystusa duże znaczenie ma nasza miłość wzajemna i jedność. Po Mszy Świętej o godz.10:00 spotkanie z rodzicami dzieci pragnących przyjąć Komunię Świętą w przyszłą niedzielę! Sprzątanie kościoła przez rodziców dzieci klas II w poniedziałek 11.05 i w środę 13.05 o godz.16:00!

2. Nabożeństwo majowe dziś o godz.17:30, natomiast jutro i w pozostałe dni tygodnia po Mszy Świętej wieczornej.

3. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy i 31.rocznica zamachu na Jana Pawła II. Msza Święta o godz. 18:00, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, nabożeństwo majowe i katecheza dla dorosłych.

4. W czwartek będziemy obchodzić święto św. Macieja, Apostoła.

5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziny zapraszam do kościoła w piątek 15.05 o godz. 16:00 na indywidualną spowiedź świętą. Po Mszy Świętej wieczornej rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego, która przygotuje nas na Niedzielę Uroczystości Zesłania Ducha Świętego 24.05!

6. W sobotę - święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

7. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zajmująca miejsce siódmej Niedzieli Wielkanocy, a także uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii o godz.10:00. Dzieci zbierają się przed kościołem o godz. 9:30! Prosimy aby osoby, które uczestniczą co tydzień w tej Mszy Świętej wybrały się na inną godzinę Eucharystii by uczynić miejsce rodzinom i gościom. Również w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej - II ogólnopolska zbiórka do puszek na organizację ŚDM Kraków 2016, którą polecamy ofiarności Parafian!

8. W naszej parafii dzieci klas trzecich obchodzić będą rocznicę swojej I Komunii Świętej za 2 tygodnie w niedzielę 24.05 na Mszy Świętej o godz.10:00. Pomódlmy sie za nie i za siebie, prosząc o łaskę pogłębienia przyjaźni z Jezusem obecnym w Eucharystii.

9. W sobotę 30.05 o godz. 10:00 w Archikatedrze Szczecińskiej z rąk JE Ks. Bp Henryka Wejmana święcenia diakonatu przyjmie nasz kleryk Paweł Kuchnicki. Parafia organizuje wyjazd i autokar na tę uroczystośc. Kto pragnie uczestniczyć w tym wydarzeniu prosimy o zapisywanie się po Mszach Świętych w zakrystii na listę. Jest również możliwość udania się na te święcenia własnym środkiem lokomocji!

10. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii . Wszystkim Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia w tym nowym tygodniu.