Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu 12.03.2017

II Niedziela Wielkiego Postu - 12.03.2017 A.D.

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

2. Stowarzyszenie „Zaczynaj”, jak w każdą II Niedzielę Miesiąca, przeprowadzi dziś przy wyjściach z kościoła kwestę na remont naszej świątyni. Składamy serdeczne podziękowanie Wszystkim wspierającym tę szczytną inicjatywę.                                                                          W przyszłą niedzielę przy wyjściach z kościoła będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na tzw. misje Ad Gentes – tzn. na ewangelizację wśród pogan.

3. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – o 16.30 dzieci, o 17.30 młodzież i dorosłych.

4. Na nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem o męce Chrystusa zapraszamy w każdą niedzielę na 17.15. Na Gorzkich Żalach zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Przy chrzcielnicy wystawiona jest również skarbona, do której można złożyć ofiary na ten cel.

5. W każdą środę na 18.00 zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy. W piątek zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszę Św. w intencjach naszych zmarłych również na godz. 18.00.

6. W  sobotę 25 marca organizujemy wyjazd do kina w Pyrzycach na film o historii bł. Karoliny Kózkówny  pt. "Zerwany Kłos". Koszt biletu wraz z przejazdem autokarem w obie strony to 16 zł. Wpłat można będzie dokonać w przyszłą niedzielę 19. 03 po każdej Mszy Św. w siedzibie Stowarzyszenia "Zaczynaj". Wyjazd nastąpi z Placu Wolności w sobotę 25 marca o godz. 19:30.

7. Rekolekcje Wielkopostne połączone z Misjami Fatimskimi przeżywać będziemy od soboty przed V Niedzielą Wielkiego Postu – tj. od 1 kwietnia. Rekolekcje szkolne będą miały miejsce w tym samym czasie od 3 do 5 kwietnia.

8. Zapraszamy do uczestnictwa w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi z okazji 25. rocznicy powstania Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej, przypadającej 25 marca br. Odbędzie się ona, z udziałem Księży Biskupów z naszej Metropolii, w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00. Podczas liturgii wierni będą mogli podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

9. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich wiernych do włączenia się w inicjatywę ewangelizacyjną Papieża Franciszka „24 godziny dla Pana”. W naszej Archidiecezji całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź św. będzie miała miejsce w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie. Czuwanie modlitewne zainauguruje w piątek, 24 marca br., nabożeństwo Drogi Krzyżowej po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00. W godzinach od 21.00 do 4.00 trwać będzie „Nocne Czuwanie Młodych”, na które zapraszamy młodzież Archidiecezji. O północy Mszę Świętą odprawi Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.

9. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!