Ogłoszenia duszpasterskie 03.05.2015 r.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś - piąta niedziela Wielkanocy i rocznica Konstytucji 3 Maja. Z uwagi na to, że dziś przypada 3 maja na Jasnej Górze gromadzą się tłumy wiernych, aby uwielbić Boga i oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie, naszej Matce i Królowej. My wszyscy tutaj zgromadzeni łączymy się z nimi duchowo! Dziś również obchodzimy Ogólnopolski Dzień Modlitw za emigrantów. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Świętej o 11:30!

2. Nabożeństwo majowe dziś o godz.17:30, natomiast jutro i w pozostałe dni tygodnia po Mszy Świętej wieczornej.

3. W poniedziałek 04.05 wspomnienie św. Floriana - patrona strażaków.

4. W środę święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Msza Święta wieczorna o godz.18:00, a po Mszy Świętej nabożeństwo majowe połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz kolejna katecheza dla dorosłych.

5. W piątek 08.05 będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,obok Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polskiej i św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Msze Święte w tym dniu w naszym kościele będą celebrowane o godz.7:00 i 18:00. Po Mszy wieczornej nabożeństwo majowe i katecheza dla dorosłych. Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa. W sobotę wizyta u chorych z Najświętszym Sakramentem od godz.9:00!

6. Spotkanie poradnictwa rodzinnego dla narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć związek małżeński w tym roku, odbędzie się w sobotę zaraz po Mszy Świetej wieczornej w salce katechetycznej. Narzeczonych serdecznie zapraszamy!

7. W odpowiedzi na prośbę papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu, Caritas Polska apeluje o modlitwę i zbiórkę ofiar do puszek w przyszłą niedzielę 10.05 po każdej Mszy Świętej.

8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia!