Ogłoszenia duszpasterskie - 19.02.2017 A.D.

VII Niedziela Zwykła
1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

2. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że w czasie ostatniej kwesty na remont naszego kościoła zebrano: 2 381, 18 PLN. Stan konta na dzień 17.02.2017 r. wynosi:  97 910, 82 PLN. Serdeczne „Bóg Zapłać” za wsparcie tego szczytnego celu.

3. W najbliższą środę 22.02 obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra. Jest to dzień szczególnej modlitwy za Ojca Świętego i podkreślenia Jego nauczycielskiej i pasterskiej misji wobec świata. Jest to dzień, w którym świętujemy katolickość tzn. powszechność Kościoła.

4. W każdą środę na 18.00 zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy, a w piątek na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdziai Mszę Św. w intencjach naszych zmarłych.

5. Wszystkich pragnących w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na spotkanie w ramach tzw. Poradnictwa Rodzinnego 10 marca na godz. 19.00 do sali  na plebanii.

6. Rok obecny w Polsce jest rokiem Św. Brata Alberta. Z tej racji Penitencjaria Apostolska udzieliła łaski Odpustu Zupełnego dla wszystkich pielgrzymów, którzy w tymże roku nawiedzą Parafię pw. św. Brata Alberta w Szczecinie na os. Głębokie - jedyną parafię pod tym wezwaniem w naszej Archidiecezji. Odpust powyższy można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące.

7. Kino „Pionier” w Szczecinie zaprasza na film pt. „Zerwany Kłos” o męczeństwie błogosławionej Karoliny Kózkówny. Projekcja odbywać się będzie w dniach od 17 do 23 lutego br. o godz. 12.30. Na stronach internetowych filmu istnieje także informacja, że jednorazowo ten film będzie wyświetlany w kinie Helios w Gorzowie Wlkp. 21 lutego b.r.

8. Nasza Parafia organizuje 12 - dniową pielgrzymkę autokarową do Włoch w terminie 3 – 14 lipca 2017 r. w cenie 2500 PLN + 190 EURO (na wejściówki i karnety). Szczegółowy plan pielgrzymki w gablocie i do zabrania w zakrystii.  Zapisy u Ks. Proboszcza.

9. Wszystkim, którzy kontynuują ferie zimowe życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku,a za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!

Ks. Kan. Andrzej Stolarski