Ogłoszenia duszpasterskie 12.02.2017 A.D.

VI Niedziela Zwykła

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

2. Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadza dzisiaj comiesięczną kwestę na remont naszego kościoła. Serdeczne „Bóg Zapłać” za wsparcie tego szczytnego celu.

3. W najbliższy wtorek 14.02 obchodzimy święto Św. Cyryla i Metodego – patronów Europy. Jest to także z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Św. Walentego - Dzień Zakochanych. Niech Walentynki będą także szansą do refleksji nad kształtem i poziomem tego, co nazywamy miłością, niech będą szansą do czerpania wzoru miłości z Tego, który jest Istotową i Najwyższą Miłością.

4. W każdą środę na 18.00 zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy, a w piątek na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencjach naszych zmarłych.

5. Zapraszamy wszystkich do udziału w obchodach uroczystości 50-lecia Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Odbędą się one 18 lutego br. w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, w godz. od 10.00 do 14.00. Uroczysta Msza Święta, której przewodniczył będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga rozpocznie się o godz. 11.00.

6. Fundacja Donum Vitae starając się wyjść naprzeciw rodzicom, którzy doświadczyli śmierci dziecka przed jego narodzeniem, pragnie szerzyć świadomość trudu tego doświadczenia i uwrażliwiać społeczeństwo na ból rozstania przeżywany przez rodziców. W związku z tym, Fundacja Donum Vitae zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na koncepcję rzeźby wieńczącej Grobowiec Dziecka Utraconego, który znajdzie się na szczecińskim Cmentarzu Centralnym. Forma prac: grafika, malarstwo lub rzeźba. Termin składania, bądź nadsyłania prac mija 28 lutego 2017 r. Prace należy dostarczyć na adres Sekretariatu Konkursu ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie. Więcej informacji na stronie Fundacji.

7. Nasza Parafia organizuje 12 - dniową pielgrzymkę autokarową do Włoch w terminie 3 – 14 lipca 2017 r. w cenie 2500 PLN + 190 EURO (na wejściówki i karnety). Szczegółowy plan pielgrzymki w gablocie i do zabrania w zakrystii.  Zapisy u Ks. Proboszcza.

8. Trwa inicjatywa zbioru zdjęć Lipian i okolic po 1945 r. Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoimi fotografiami przedstawiającymi naszą małą ojczyznę w minionych czasach. Zdjęcia będą kopiowane i zwracane właścicielom. Materiały można użyczyć codziennie w lipiańskiej bibliotece oraz we wtorek o godz. 18 i w sobotę o godz. 13:00 w siedzibie Stowarzyszenia "Zaczynaj".

9. Wszystkim, którzy rozpoczęli ferie zimowe życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku, a za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!

Ks. Kan. Andrzej Stolarski