Ogłoszenia duszpasterskie 29.01.2017 A.D.

IV Niedziela Zwykła

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

2. Kontynuujemy wizytę duszpasterską – kolędę.

Poniedziałek 30.01 - Sienkiewicza 7ab, 21, 23, 25

Wtorek 31.01 -  Kolęda uzupełniająca.

Kolędę rozpoczynamy w poniedziałek od 15.00. We wtorek kolędę uzupełniającą rozpoczynamy o 10.00.

Jeśli ktoś nie może przyjąć kolędy uzupełniającej we wtorek, prosimy o określenie indywidualnego terminu wizyty duszpasterskiej.

3. Z powodu kolędy do końca stycznia w dni powszednie Msze Św. sprawować będziemy tylko w godzinach porannych o 7.00.

Od środy 1 lutego powracamy normalnego trybu sprawowania Mszy Św. w dni powszednie o 7.00 i 18.00.

4. W czwartek  2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte sprawować będziemy o 07.00, 9.30, 18.00, w Skrzynce o 16.30. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane na tacę będą tego dnia przeznaczone na klasztory klauzurowe.

Jest to jednocześnie Pierwszy Czwartek Miesiąca. Po wieczornej Mszy Św. w kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

5. W Pierwszy Piątek Miesiąca 3 lutego Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych od godz. 8.30.

Ks. Wikariusz odwiedzi chorych w Miedzyniu i Skrzynce, oraz na ul. Barlineckiej od 14.30.

Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci i dorosłych od godz. 17.00.

6.  W Pierwszą Sobotę Miesiąca 4 lutego Ks. Wikariusz odwiedzi swoich chorych w Lipianach od 8.30.

7. W przyszłą Pierwszą Niedzielę Miesiąca w naszej parafii gościć będziemy Romana Kempińskiego - Romcia Tomcia – autora wierszowanej parafrazy ewangelii dla dzieci. Gość na zakończenie każdej Mszy Św. przybliży nam swoją twórczość. Będzie można także nabyć jego publikacje. Serdecznie zachęcamy do takiego spotkania z ewangelią.

Po Mszy Św. o 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca

8. Nasza Parafia organizuje 12 - dniową pielgrzymkę autokarową do Włoch w terminie 3 – 14 lipca 2017 r. w cenie 2500 PLN + 190 EURO (na wejściówki i karnety). Szczegółowy plan pielgrzymki w gablocie i do zabrania w zakrystii. Zapisy u Ks. Proboszcza.

9. Trwa inicjatywa zbioru zdjęć Lipian i okolic po 1945 r. Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoimi fotografiami przedstawiającymi naszą małą ojczyznę w minionych czasach. Zdjęcia będą kopiowane i zwracane właścicielom. Materiały można użyczyć codziennie w lipiańskiej bibliotece oraz we wtorek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 13.00 w siedzibie Stowarzyszenia "Zaczynaj".

10. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!