Ogłoszenia duszpasterskie 01.01.2017 A.D.

Św. Bożej Rodzicielki – Nowy Rok

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

2. Przeżywamy Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki. Jest to jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji na zakończenie każdej Mszy Św. adorujemy Najświętszy Sakrament.

Po Mszy Św. o 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Od nowego roku z racji duszpasterskich zmieniamy porządek odprawiania Mszy św. w niedziele i uroczystości. Msze Św. w Lipianach sprawowane będą o: 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00, a w Skrzynce o 12.30.

W środy Msza św. z nowenną do NMP Nieustającej Pomocy sprawowana będzie tylko w intencjach za żyjących, a w piątki Msza Św. połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia jako Msza Św. zbiorowa za zmarłych.

4. W najbliższy piątek 6.01 obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Św. Tego dnia Msze Św. odprawiamy wg porządku niedzielnego i na wszystkich Mszach Św. poświęcamy wodę, kadzidło i kredę. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca, z tej racji z powodu niemożliwości Ks. Proboszcz nie będzie odwiedzał tego dnia swoich chorych. Ks. Wikariusz odwiedzi swoich chorych w Skrzynce bezpośrednio po Mszy Św. o 12.30, a w Miedzyniu od 15.00.

Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie wszystkich Mszy Św.

5. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzimy chorych od godz. 8.00.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Chrztu Pańskiego. Na każdej Mszy Św. odnawiać będziemy przyrzeczenia chrzcielne, a na Mszy Św. o 9.30 poświęcimy świece dzieciom pierwszokomunijnym.

Po każdej Mszy Św. stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na remont naszego kościoła.

7. Z powodu kolędy w tym tygodniu w dni powszednie Msze Św. sprawować będziemy tylko w godzinach porannych o 7.00. W środę dodatkowo Msza Św. nowennowa sprawowana będzie o 9.00.

8. Kontynuujemy wizytę duszpasterską kolędę:

02.01 w poniedziałek – ul. Pyrzycka i Osiedle Podmiejskie

03.01 we wtorek – ul. Polna, ul. Jedności Narodowej - numery nieparzyste 1-17 i parzyste 2 - 30

04.01 we środę – ul. Jedności Narodowej 17 a,b,c,d

05.01 w czwartek – ul. Jedności Narodowej numery nieparzyste 19 - 33 i parzyste 34 – 56

07.01 w sobotę – ul. Jedności Narodowej numery nieparzyste 41 – 65

Kolędę rozpoczynamy o godz. 15.00, w sobotę o 11.00.

9. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy: Serdeczne Bóg zapłać i na Nowy Rok życzymy Parafianom i Gościom wielu Bożych Łask i Błogosławieństwa - Do Siego Roku.