Ogłoszenia duszpasterskie 26.04.2015 r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA  - DOBREGO PASTERZA

1. Dziś - czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną w tę niedzielę perykopę ewangeliczną o Chrystusie Dobrym Pasterzu. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś 52. Światowego Dnia Modlitw o Powołania, rozpoczynającego okresowe dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w naszej Ojczyźnie - Tydzień Modlitw o Powołania.

2. W środę będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. U nas o godz.18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Święta wieczorna, wystawienie Najświętszego Sakramentu i katecheza dla Dorosłych!

3. W piątek 01.05 po Mszy Świętej wieczornej o godz.18:00 rozpoczniemy nabożeństwo majowe. Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele. Zachęcamy także do podtrzymywania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie moga przyjść do kościoła na nabożeństwa odprawiane przez cały miesiąc maj po mszach Świętych wieczornych.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta w pierwszy piątek od godz.17:00. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne o godz.18:00 - Msza Święta. W piątek - pierwszy w maju - wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz.18:00. Po Mszy Świętej wieczornej - nabożeństwo majowe. W sobotę 02.05 - pierwsza w maju - Uroczystość NMP Królowej Polski przeniesiona z niedzieli 3 maja na mocy dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, a także jest to Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej. Msze Święte w tym tygodniu o godz.7:00, 11:30 i 18:00. Po Mszy Świetej wieczornej - kolejne nabożeństwo majowe. Chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzimy w przyszłą sobotę 09.05 od godz.9:00! W przyszłą niedzielę 03.05 obchodzić będziemy Ogólnopolski Dzień Modlitw za emigrantów! Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Świętej o 11:30.

5. Spotkanie poradnictwa rodzinnego dla narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć związek małżeński w tym roku, odbędzie się w sobotę 09.05 zaraz po Mszy Świetej wieczornej w salce katechetycznej. Narzeczonych serdecznie zapraszamy!

6. Próby dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we wtorek 28.04 i w środę 29.04 o godz.16:00 w kościele - obecność wszystkich dzieci obowiązkowa!

7. Wszyscy uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalnych Dni Młodych w Barlinku proszeni są o przybycie na spotkanie z opiekunami, które odbędzie się w czwartek 30.04 o godz.18:30 w kościele.

8. Stowarzyszenie "Zaczynaj" informuje, że podczas ostatniej kwesty zebrano kwotę 1773 zł i 22 gr. Stan konta remontowego na 24 kwietnia wynosi 49 tysięcy 377 zł i 77 groszy. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bog zapłać! Prasa katolicka do odebrania w zakrystii. Wszystkim Jubilatom i  Solenizantom składamy najserdeczniejsze i najlepsze życzenia!