Ogłoszenia duszpasterskie 27.11.2016 A.D.

I NIEDZIELA ADWENTU

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy:

w środę 30. 11 – Św. Andrzeja – Apostoła

w piątek 02.12 – Bł. Rafała Chylińskiego – kapłana

w sobotę 03.12 – Św. Franciszka Ksawerego – kapłana

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

2. Dziś rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania do spotkania z Chrystusem na końcu czasów i w obchodach świąt Bożego Narodzenia.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy i Mszę Św. na godz. 18.00. Jest to dzień imienin Ks. Kan. Andrzeja Stolarskiego, naszego Proboszcza. Na Mszę Św. o 18.00 zapraszamy wszystkich, którzy pragną pomodlić się, pozdrowić i wypowiedzieć Ks. Proboszczowi swoje życzenia.Pamiętajmy o dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach.

4. Na Msze Św. Roratnie zapraszamy w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki na 18.00. Prosimy dzieci o przynoszenie lampionów, a dorosłych świec.

5. W tym tygodniu przeżywany pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca.

W pierwszy piątek Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych od 8.30, a Ks. Wikariusz od 14.30 w Miedzyniu i od 15.00 w Skrzynce.

Spowiedź Św. przed poranną Mszą Św. i od 17.00.

W pierwszą sobotę miesiąca Ks. Wikariusz odwiedzi swoich chorych w Lipianach od 8.30.

6. W zakrystii kościoła przez cały Adwent możemy nabywać opłatki na wigilijny stół. Opłatki nie będą roznoszone po domach.

7. Przy wyjściu z kościoła od strony obrazu Jezusa Miłosiernego można nabywać świece – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na pomoc Kościołowi w krajach byłego Związku Radzieckiego. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętych modlić się będziemy przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy Św. o 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

9.  Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy: Serdeczne Bóg Zapłać.