Ogłoszenia duszpasterskie 13.11.2016 A.D.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy:

w środę 16. 11 – NMP Ostrobramską – Matkę Miłosierdzia

w czwartek 17.11 – Św. Elżbietę Węgierską - zakonnicę

w piątek 18.11 – Bł. Karolinę Kózkównę – dziewicę i męczennicę

w sobotę 19.11 –Św. Bł. Salomeę – dziewicę

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

2. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Dziś Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadza kwestę na remont naszego kościoła. Za wsparcie tego szczytnego celu serdecznie dziękujemy.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy i Mszę Św. na godz. 18.00.

4. W następną niedzielę 20 listopada - w ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

Tego dnia uroczyście będziemy obierać Jezusa Chrystusa za swego Pana i Króla.Aktu tego będzie można dokonać w czasie każdej Mszy Św.po Komunii Św. przed Jezusem Chrystusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie.

5. Przypominamy, że w wymiarze ogólnonarodowym Uroczystości Intronizacji Jezusa Chrystusa na swego Pana i Króla odbędą się 19 listopada w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00. Ich kulminacyjnym punktem będzie Msza Św. o godz. 12.00. Uroczystości te będą transmitowane przez TVP.

Zachęcamy do bezpośredniego uczestnictwa w tym wydarzeniu, bądź za pośrednictwem telewizji.

Od piątku 11 listopada przygotowujemy się do tego aktu, odprawiając specjalną nowennęw czasie każdej Mszy Św. Zachęcamy do licznegow niej uczestnictwa.

6. Nabożeństwa wypominkowe odprawiamy codziennie o 17.30 do dnia 26 listopada włącznie, a więc do ostatniego dnia roku liturgicznego.

W adwencie nabożeństw wypominkowych odprawiać nie będziemy.

7.  Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy: Serdeczne Bóg Zapłać.