Ogłoszenia duszpasterskie 30.10.2016 A.D.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy dziś uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła.

2.  We wtorek 01.11 przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych.  O godz. 11.30 przy kaplicy na cmentarzu rozpocznie się procesja modlitewna za zmarłych. Bezpośrednio po procesji sprawowana będzie przy ołtarzu polowym Msza Św. Poświęcenie grobów po Mszy Św. (Należy  Kałanom wskazać grób). Msze Św. w kościele będą sprawowane o 8.30, 10.00 i 18.00, a w Skrzynce o 9.00.

Każdego dnia od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla jednego zmarłego w czyśćcu cierpiącego za nawiedzenie cmentarza po wypełnieniu warunków: stan łaski uświęcającej (tzn. spowiedź św., jeśli jesteśmy w stanie grzechu śmiertelnego), komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wyzbycie się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu.

3. W środę 02. 11 obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. sprawować będziemy o 7.00 , 10.00 i 18.00. W Skrzynce o 17.00. Tego dnia odpust dla zmarłych pod zwykłymi warunkami możemy uzyskać za nawiedzenie kościoła lub kaplicy. Na zakończenie każdej Mszy Św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji zmarłych poleconych w Wypominkach.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek po wieczornej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej krótkie informacyjne spotkanie dla wszystkich , którzy pragną przyłączyć się do Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Tego dnia obchodzimy wspomnienie Św. Karola Boromeusza – jest to dzień imienin Św. Jana Pawła II.

W pierwszy piątek Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych od 8.30, Ks. Wikariusz od 14.30 w Miedzyniu i od 15.00 w Skrzynce, a w pierwszą sobotę miesiąca od 8.30 w Lipianach i Osetnej.

5. Nabożeństwa Różańcowe dziś o 17.30, a ostatnie jutro po wieczornej Mszy Św.

6. Nabożeństwa wypominkowe odprawiać będziemy codziennie od 3 listopada o 17.30.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy: Serdeczne Bóg Zapłać.

Ks. Kan. Andrzej Stolarski