Ogłoszenia duszpasterskie 16.10.2016 r.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu wspominać będziemy:

- 17.10 poniedziałek – Św. Ignacego Antiocheńskiego – biskupa i męczennika

- 18.10 wtorek – Święto Św. Łukasza Ewangelisty

- 20.10 czwartek – Św. Jana Kantego – kapłana

- 21.10 piątek – Bł. Jakuba Strzemię - biskupa

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

2.  Przeżywamy dziś rocznicę wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Wspominamy także Św. Jadwigę Śląską – patronkę budujących się kościołów.

Dzisiaj po każdej Mszy Św. Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadza zbiórkę na remont naszego kościoła.

3. W środę o godzinie 18.00 Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy z Różańcem, następnie Msza Św.

4. W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła.

5. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie odprawiać będziemy po wieczornej Mszy Św., a w niedziele o 17.30. Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci Szkoły Podstawowej w każdą środę o 16.30, a dla młodzieży gimnazjalnej w każdy czwartek również o 16.30.

6. Kartki wypominkowe możemy zabrać przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy o zapisaniu imion i nazwisk polecanych zmarłych w podstawowej formie, tzn. w mianowniku, np.: ZOFIA, JAN, TADEUSZ NOWAK. Ułatwi to kapłanom prawidłowe ich odczytywanie w czasie modlitwy wypominkowej. Kartki możemy składać do specjalnej skarbony przy chrzcielnicy.

7. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy: Serdeczne Bóg zapłać.

Ks. Kan. Andrzej Stolarski