Ogłoszenia duszpasterskie 14.08.2016 r.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Niełatwo jest być uczniem Chrystusa, ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.

2. Dzisiaj o godz.13:00 w naszym kościele uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem JE Ks. Bp Henryka Wejmana. Zaraz po Jej zakończeniu i po procesji eucharystycznej na Placu Wolności rozpocznie się, jak co roku już V Biesiada Odpustowa na którą wszystkich Parafian zapraszamy. Szczegółowy plan Festynu zamieszczony jest na plakatach!

Mszy św. o godz.18:00 nie będzie!

3. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą wakacyjną niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

Na Mszy św. o godz.11:30 pożegnamy i podziękujemy ks. wikariuszowi Robertowi za 5 lat Jego posługi duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej!

4. Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

5. W tym tygodniu patronują nam: 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, misjonarz w Japonii, założył klasztor w Niepokalanowie pod Warszawą, gdzie prowadził działalność wydawniczą; oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu; 17 VIII – św. Jacek Odrowąż, duchowy syn św. Dominika, który od niego otrzymał zakonny habit; 20 VIII – św. Bernard z Clairvaux, człowiek wielkiej wiedzy, modlitwy i kontemplacji; potrafił łączyć aktywne życie z kontemplacją i mistyką; zasłynął również jako autor wielu pism teologicznych i ascetycznych.

6. Od wtorku do piątku po Mszach św. wieczornych wystawienie Najświętszego Sakramentu i ostatni już cykl katechez dla dorosłych o Miłosierdziu Bożym w życiu i duchowości św. Teresy od Dzieciątka Jezus! Zachęcamy do tej modlitwy małżonków, rodziców i starszych!

7. W sobotę 20.08 od godz.12:00 w Amfiteatrze Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Lipianach odbędą się Gminne Dożynki oraz „Turniej Miast Lipiany – Wietzendorf”, Msza św dożynkowa o godz:12.10 rozpocznie cały przebogaty program zamieszczony na plakatach! Serdecznie zapraszamy!

8. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia.

Zmarłych w ostatnim czasie Parafian polecamy nieskończonemu miłosierdziu Boga.

Za wszelkie przejawy życzliwości i wsparcia szczególnie w przygotowaniu dzisiejszego Festynu odpustowego – Bóg zapłać!!!