Ogłoszenia duszpasterskie 07.08.2016 r.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Proboszcz naszej parafii, Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Zabytków „Zaczynaj”, Burmistrz Lipian, Starosta Pyrzyc zapraszają wszystkich mieszkańców naszej gminy i ich gości na V Odpustową Biesiadę na Rynku, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, 14 sierpnia na Placu Wolności.

Już o godzinie 12:00 nastąpi otwarcie wystawy z cyklu „ Na Pyrlim Szlaku - Obiekty sakralne na dawnej Ziemi Pyrzyckiej”. O godz.13:00 będziemy mogli uczestniczyć w Mszy Świętej Odpustowej sprawowanej przez JE Ks Bp. Henryka Wejmana. O 14:30 rozpocznie się V Odpustowa Biesiada na Rynku, która potrwa do 22:00. Podczas festynu będziemy podziwiać występy zespołów: „IMO PEKTORE” , „Swojacy” (z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lipianach), „ Płomienie” (z Miejskiego Ośrodka Kultury w Myślibórzu), grup młodzieżowych „FREEWAY” i BRT & DKL. Zaprezentują się też pary taneczne ze Szkoły Tańca „FLESZ” i młodzi muzycy ze Szczecińskiego Towarzystwa Artystycznego - filia w Lipianach. O 20:00 rozpocznie się zabawa taneczna „Biesiada u Piwowarów”. Podczas festynu czekają nas liczne atrakcje: konkursy z nagrodami, dmuchane zamki, zabawa fantowa, przejażdżka bryczką, kucykiem, starym motorem. Będzie można zjeść pyszne ciasto, pajdę chleba ze smalcem, kiełbaskę z grilla, pierogi, lody, cukrową watę, napić się kawy i herbaty. Panie, które kochają kwiaty i naturę zachęcamy do wzięcia udziału w corocznym konkursie „Sierpień kwieciem malowany” . Przygotowane bukiety upiększą scenę, na której wystąpią artyści. Jak zwykle bardzo prosimy nasze Parafianki o upieczenie pysznych ciast, które cieszą się popularnością i zawsze bardzo szybko się rozchodzą. Wszystkie datki złożone podczas festynu zostaną przekazane na konto remontowe naszego kościoła. Tego dnia (14 sierpnia) mieszkańców Placu Wolności prosimy o nieparkowanie przy tej ulicy aut, ponieważ będą one przeszkadzały w przygotowaniu festynu. Z góry dziękujemy za życzliwość i zrozumienie.

W czwartek (11.08) od godz. 9:00 prosimy o pomoc w posprzątaniu kościoła!

3. W ramach duchowego przygotowania się do naszego parafialnego odpustu w piątek (12.08) o godz 15:00 zgromadzimy się na Cmentarzu przy grobach poprzednich proboszczów by rozpocząć Koronką do Bożego Miłosierdzia modlitwę za zmarłych przechodząc 5 stacji. W sobotę zaś po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa Koronką. Serdecznie zapraszamy!

4. W przyszły poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Liturgiczny dzień naszego odpustu. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą wakacyjną niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Na Mszy św. o godz. 11:30 oficjalnie pożegnamy ks. wikariusza Roberta, który przez 5 lat posługiwał nam wszystkim. Podziękujmy mu za duszpasterzowanie w naszej parafii!

5. Wszystkich, którzy zapisali się na wrześniową Archidiecezjalną pielgrzymkę na Jasną Górę prosimy dziś po Mszach Świętych, lub w tygodniu, o potwierdzenie udziału i uzupełnienie danych (nr PESEL, adres, telefon) oraz o dokonanie wpłaty.

6. „Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia.

Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.

Za wszelką życzliwość i wsparcie – Bóg zapłać!