Ogłoszenia Duszpasterskie 31.07.2016 r

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

31.07.2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Przeżyjmy go w trzeźwości!
  2. W tym tygodniu przypadają:
  • pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić o powołania kapłańskie i zakonne;
  • pierwszy piątek miesiąca, spowiedź św. rano przed Mszą św. i od godziny 17.00, przed Mszą św. ku czci NSPJ z wystawieniem Najświętszego Sakramentu;
  • pierwsza sobota – o 18.00 Msza św. ku czci Przemienienia Pańskiego, a po Mszy św. modlitwa różańcowa.
  1. W tygodniu patronować nam będą:
  • w poniedziałek - św. Alfons Liguori – założyciel redemptorystów
  • w czwartek – św. Jan Maria Vianney – patron proboszczów
  • w sobotę przypada Święto Przemienienia Pańskiego, Msze św. o 7.00 i 18.00.
  1. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Msze św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja zamiast homilii.
  2. W związku z przypadającym w sierpniu odpustem w naszej parafii tradycyjna zbiórka na remont naszej świątyni zostanie przeprowadzona 14 sierpnia podczas V Odpustowej Biesiady na Rynku.

1. Bóg zapłać wszystkim parafianom  za życzliwość i wsparcie.