Ogłoszenia duszpasterskie 03.07.2016 r.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Ewangelia opowiada o posłaniu 72 uczniów, którzy mają nieść pokój, dobro, radość i miłość. Dziś to my jesteśmy posyłani, aby przypominać światu, że trzeba nieustannie budować i troszczyć się o królestwo Boże. Zbliżają się dni, w czasie których z orędziem Bożego królestwa do naszej Ojczyzny przybędą młodzi z całego świata. Chciejmy to spotkanie, można powiedzieć, te wielkie rekolekcje dla młodych i dla wszystkich Polaków, otoczyć naszą modlitwą.

2. Wakacyjne miesiące to czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony. Przypominamy, że z racji wakacji i urlopów księży Msza niedzielna o godz. 8:30 w lipcu i sierpniu zostaje zawieszona, a intencje które na tę godzinę zostały ofiarowane przenosimy na środową nowennę i Mszę świętą wieczorną!

3. W środę zapraszamy o godz.18:00 na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z okazji patronalnego święta Apostolstwa Chorych, w dniu liturgicznego wspomnienia bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w nowennowej modlitwie powierzymy tych wszystkich, którzy duchowo solidaryzują się z chorymi i którzy w różny sposób spieszą im z pomocą.

4. Trwają wakacyjne katechezy dla dorosłych, małżonków, rodziców, starszych, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę. Spotkania w naszym kościele odbywają się 3 razy w tygodniu: we wtorki, środy i czwartki zaraz po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy!

5. Nasz dekanat organizuje pielgrzymkę do Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach. Wyjazd w niedzielę 10.07 o godz. 13:00 z Placu Wolności. Msza św. odpustowa ku czci Matki Bożej Szkaplerznej zostanie odprawiona o godz. 15:00. Zapisy u p. Zajkowskiego i u p. Woroniec oraz w zakrystii. Koszt ok. 20 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tych uroczystościach!

6. W dniach od 22 - 24 września, w weekend jak co roku odbędzie się Pielgrzymka Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej na Jasną Górę. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy na tę pielgrzymkę. W programie odwiedzimy między innymi: Gniezno, Licheń, Pola Lednickie docelowo Częstochowę! Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii!

7. W dniu 16.06.2016 r. zostało uruchomione nowe nagłośnienie w naszym kościele. Ze zbiórek na nagłośnienie zebrano kwotę 15 353 zł 27gr. Zebrana kwota pozwoliła nam na zaplanowany zakup zestawów kolumnowych oraz dodatkowo dokupić  dwa zestawy kolumnowe, sprzęt i materiały do budowy nowej instalacji nagłośnieniowej, przebudowy całkowicie nowej instalacji mikrofonowej i nowego wyposażenia nagłośnieniowego. Wszystkie prace zostały wykonane nieodpłatnie przez p. Wiesława Potockiego. Panu Bogu niech będą dzięki za łaski i wszystkim Darczyńcom, że mamy wysokiej klasy nowe nagłośnienie w naszej świątyni. Jednocześnie informujemy, że cała dokumentacja zakupowo-rozliczeniowa została przekazana księdzu. Proboszczowi i jest do wglądu w biurze parafialnym, gdyby ktoś chciał się indywidualnie zapoznać z jej treścią!

8. Przypominamy, że w kolejną niedzielę zostanie tradycyjnie przeprowadzona zbiórka na remont kościoła. Wszystkim dotychczasowym Darczyńcom serdecznie dziękujemy i prosimy Patronkę naszej świątyni o matczyną opiekę nad nimi w każdej chwili dnia i nocy.

9. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii.