Ogłoszenia duszpasterskie 26.06.2016 r.

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

26.06.2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE :

1. W pierwszą wakacyjną niedzielę w tekstach biblijnych pojawia się temat powołania. Czy nie stanowi to dla nas wyzwania, że w czasie odpoczynku mamy być świadkami Bożej obecności i działania w świecie? Prośmy o siłę w dawaniu wiarygodnego świadectwa i o to, byśmy w wolnym czasie nie zaniedbywali naszych chrześcijańskich obowiązków.

2. Rozpoczął się ostatni tydzień czerwca. Jeszcze raz pragniemy zachęcić do wspólnej modlitwy do Jezusowego Serca. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele w tygodniu zaraz po Mszy św wieczornej.

3. W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 7.00 i 18.00 w intencji całego Kościoła, papież, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

4. W ostatni dzień czerwca przypadnie czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca. Pierwsze dni lipca to pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek, podczas ostatniego czerwcowego nabożeństwa, pomodlimy się za wszystkich powołanych do służby Bożej, a także o nowe i święte powołania.

W pierwszy piątek od godz. 17.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Adorację po Mszy wotywnej o Sercu Bożym zakończymy litanią do NSPJ i aktem oddania się Jezusowemu Sercu. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem, a po Mszy wotywnej o NSMB nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec święty.

5. W tym tygodniu patronują nam: 28 VI – św. Ireneusz z Lyonu, biskup i męczennik, który odegrał ważną i wybitną rolę w dziejach Kościoła, bo dzięki jego dziełu Adversus hæreses możemy poznać błędy, jakie nękały pierwotne chrześcijaństwo, oraz wykład autentycznej wiary; 29 VI – święci Apostołowie Piotr i Paweł nazywani dla podkreślenia ich wyjątkowych zasług dla Kościoła „Książętami Apostołów”.

6. W dniach od 22 - 24 września, w weekend jak co roku odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej na Jasną Górę. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy na tę pielgrzymkę. W programie odwiedzimy między innymi: Gniezno, Licheń, Pola Lednickie docelowo Częstochowę! Informacje i zapisy w zakrystii u ks proboszcza.

7. Po długiej przerwie wznawiamy wakacyjne katechezy dla dorosłych: rodziców, małżonków, starszych pragnących pogłębiać swoją wiarę i miłości do Boga! Spotkania odbywać się będę we wtorki i czwartki po Mszach św wieczornych! Serdecznie zapraszamy!

8. Organizatorzy XXV Wakacyjnego Turnieju Piłkarskiego zapraszają młodzież i dzieci wraz z opiekunami 28 czerwca 2016 r. o godzinie 17.00 na boisko sportowe przy ulicy Lipowej. Tego dnia rusza kolejna edycja wakacyjnych zmagań piłkarskich najmłodszych mieszkańców naszego miasteczka. Podczas rywalizacji sportowej będzie można miło i aktywnie spędzić wolny czas.

9. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ostatniej zbiórki zebrano kwotę 1933 zł i 76 gr. Stan konta remontowego kościoła wynosi 77 tys. 465 zł i 49 gr. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najlepsze życzenia! Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu!