Ogłoszenia duszpasterskie 22.05.2016 r.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.

2. Przez wszystkie dni maja trwa w naszym kościele o godz.18:30,  a w niedziele o 17:30 wspólna modlitwa maryjna – nabożeństwo majowe. Zachęcamy do udziału w nim.

3. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Ta intencja będzie nam towarzyszyć podczas nabożeństwa majowego. Zachęcamy też wszystkich Parafian do indywidualnej modlitwy w tej intencji oraz w intencji naszych sióstr i braci chrześcijan cierpiących prześladowania.

4. W czwartek, 26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7:00, 10:00 18:00,  a w Skrzynce o godz. 8:30.

Na Eucharystii o godz. 10:00 dzieci, które przyjęły Jezusa rok temu do serc, będę świętowały rocznicę I Komunii św.

Po tej Mszy św. wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy, jak co roku, o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Kwiatki na procesję Bożego Ciała prosimy przynosić w środę do zakrystii – jak to już bywało w tradycji naszej parafii. Naszych strażaków zapraszamy by jak co roku nieśli baldachim asystując podczas procesji. Prosimy też naszych 12 apostołów do żywego zaangażowania się w Eucharystię i przebieg procesji. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła zaraz po Mszy św. wieczornej.

5. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych Mam. O naszych Mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.

6. W sobotę, 28 maja przypadnie 35. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego. Przez cały sobotni dzień będzie nam towarzyszyć modlitwa o jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy.

7. W tym tygodniu patronuje nam: 26 V – św. Filip Nereusz, kapłan i założyciel zakonnego zgromadzenia oratorianów (filipinów), odznaczający się wielką miłością bliźniego, ewangeliczną prostotą i radosną służbą Bogu.

8. Przy wyjściu z kościoła można pobrać koperty na utrzymanie kleryków i naszego Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Szczecinie. W imieniu ks. Rektora i wszystkich kleryków mówimy: Bóg zapałać za wszelkie ofiary duchowe i materialne!

9. Składamy najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe tym, którzy będą obchodzić te uroczystości w tym tygodniu. Modlitwą ogarniamy ostatnio zmarłych Parafian.