Ogłoszenia duszpasterskie 15.05.2016 r.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

2. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Dzisiaj o godz. 17:30 a każdego wieczoru o godz. 18:30 po Mszy wieczornej spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym.

3. W sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących, Matki Kościoła zwrócimy się jutro, w Jej święto poświęcone właśnie temu tytułowi uroczyście potwierdzonemu przez bł. papieża Pawła VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 r.

4. W najbliższy czwartek natomiast oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00.

5. W kolejny czwartek przypadnie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu na głównej Mszy św. o godz. 10:00 swoją I rocznicę Komunii św. będą obchodziły dzieci, które rok temu przyjęły do serc Pana Jezusa po raz pierwszy. Próby dla tych dzieci przed rocznicą w naszym kościele w poniedziałek i czwartek o godz. 17:00, a spowiedź św. w piątek o godz. 17:00! Obecność dzieci wraz z rodzicami obowiązkowa!

6. Informujemy,  że sakramentu bierzmowania uczniom klas III Gimnazjum udzieli w czwartek 16.06 o godz. 17:00 w naszym kościele JE Ks. Bp Henryk Wejman. Uroczystość ta będzie połączona z jubileuszem 25-lecia kapłaństwa naszego ks. Proboszcza Andrzeja.

Spotkanie wszystkich rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższy wtorek zaraz po Mszy św. wieczornej. Prosimy rodziców o obecność na tym spotkaniu. W piątek 20.05 na Msze św. o godz. 18:00 i nabożeństwo majowe zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania. Po zakończeniu nabożeństwa odbędzie się egzamin dopuszczający kandydatów do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej!

7. W tym tygodniu patronuje nam: 16 V – św. Andrzej Bobola, jezuicki kapłan, wspaniały duszpasterz, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla której złożył swoje życie w ofierze; patron naszej Ojczyzny.

8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej!

9. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ostatniej zbiórki zebrano kwotę 1868 zł. Stan konta remontowego wynosi 75 tysięcy 521 zł i 73 grosze. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i życzymy błogosławieństwa Bożego na każdą chwilę dnia.

10. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga samego.