Ogłoszenia duszpasterskie 08.05.2016 r.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.

2. Na nabożeństwo majowe zapraszamy dzisiaj o 17:30, a każdego majowego wieczoru o 18:30.

3. Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych, które odprawimy o godz. 7:00 i 18:00.

4. Jutro także rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy przed wieczorną Eucharystią połączoną ze śpiewem litanii loretańskiej.

5. W piątek przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej.

6. Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie przed i w czasie Mszy Świętej można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniu kościelnemu o spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii świętej.

7. W tym tygodniu patronują nam: 9 V – św. Stanisław, biskup i męczennik, patron naszej Ojczyzny, dbający o powierzonych sobie wiernych, wspomagający ubogich i niewahający się wypomnieć królowi Bolesławowi Śmiałemu jego grzesznego postępowania; 14 V – św. Maciej, wybrany do grona dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza, męczennik.

8. W czwartek 12.05 po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie do kościoła rodziców dzieci, które rok temu przyjęły Pana Jezusa do serc po raz pierwszy. Rocznica I Komunii św. odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała 26.05 na głównej Mszy św. o godz. 10:00, po której rozpocznie się procesja do czterech ołtarzy ulicami naszej parafii!

9. Na filii w Skrzynce we wtorek i przez wszystkie wtorki roku wprowadzamy Msze św o godz. 17:00. Pół godziny przed rozpoczęciem Eucharystii będzie zawsze możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Msze św. niedzielne tradycyjnie o godz. 13:00.

10. Alumn Paweł Kuchnicki, syn Józefa i Barbary pragnie przyjąć sakrament święceń w stopniu prezbitera. Kandydata poleca się modlitwie wiernych. Kto by wiedział o nim coś, co czyniłoby go niegodnym święceń, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić o tym księdza proboszcza, przy czym należy pamiętać, że rzucanie niesłusznych posądzeń lub podejrzeń jest grzechem ciężkim!

11. „Dzisiejszo-jutrzejszym” solenizantom − panom i paniom Stanisławom oraz pozostałym solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, Pierwszej Komunii świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask. Tych, którzy ostatnio odeszli od nas do domu Ojca, polecamy naszym modlitwom.