Ogłoszenia duszpasterskie 17.04.2016 r.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. Tak! Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem, który opiekuje się nami – swoimi owcami i każdego z nas pragnie obdarować życiem wiecznym, które wysłużył przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Dziękujmy za ten dar, dziękujmy za nieskończoną miłość Pana Boga i bądźmy Mu posłuszni. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

3. Najbliższa niedziela to już ostatnia niedziela kwietnia. I jak co roku, według programu duszpasterskiego, jest ona Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach.

4. W środy o godz. 16.30 w salce parafialnej odbywają się próby chóru. Wszystkich, którzy mają dobry głos i już kiedyś śpiewali publicznie serdecznie zachęcamy do włączenia się w tę posługę śpiewania w trakcie liturgii na chwałę naszego Pana Jezusa Chrystusa!

5. W dniu 15 kwietnia 2016 roku dokonano podliczenia kwesty dotyczącej nagłośnienia. Informujemy, że łączna kwota uzyskana na dzień podliczenia to 12 563,27 zł i 0,13 €.

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich Darczyńców i osób kwestujących na rzecz nagłośnienia w naszym kościele. I tak:

p.Wiechcińska Stanisława - ul. Makuszyńskiego - kwota 629,27 zł i 0,13 €;

P. Kryśków Bożena od rodzin Kryśków, Majda i Rola - 600 zł; p. Kuchnicki Józef - zespół „Swojaki” - 260 zł; ul. Jedności Narodowej i ogólna zbiórka  - 974 zł oraz kościelny sam dołożył do pieniędzy pozostałych z kwiatów. Łączna uzbierana kwota to 1 834 zł;

Od księdza proboszcza otrzymaliśmy kwotę 3 950 zł. Jest to zbiórka od mieszkańców sołectwa Osetna i ulicy Żeromskiego - 600 zł (kwestowała p. Drozdowska Iwona); anonimowy darczyńca - 600 zł; ul. Barlinecka - bloki spółdzielcze - 600 zł i 350 zł ogólna zbiórka (kwestowała p. Pawlak Janina); rodzina Światłowskich i Śnieżyk - 600 zł; państwo Biernaccy i piekarnia Lipiany - 600 zł; rodzina Rękawek oraz przyjaciele - 600 zł;

P. Zajkowski Piotr - rodzina Zajkowskich, Ciszewskich, Lennik Bronisława, X Róża - 700 zł; p. Sabacińska Zofia - Plac Wolności, ul. Sienkiewicza i ogólna zbiórka - 1000 zł; państwo Przeździak - ul. Armii Krajowej - 340 zł; p. Cieplińska Magdalena - pracownicy przedszkola i ich rodziny - 600 zł; p. Daniel Jerzy - ul. Barlinecka, Armii Krajowej i ogólna zbiórka - 650 zł; p. Potocki Wiesław - ul. Sikorskiego – 1 030 zł, p. Sobolewska Izabela - ul. Bema, Głębokie oraz ogólna zbiórka - 1 200 zł.

Z informacji, które do nas docierają wynika, że są jeszcze osoby, w trakcie kwestowania. Kończąc z dniem dzisiejszym kwestę, zwracamy się z prośbą do tych osób o przekazanie zebranych środków p Wiesławowi Potockiemu. O dalszych poczynaniach w sprawie nagłośnienia naszej świątyni będziemy informować na bieżąco. Jednocześnie chcielibyśmy nadmienić, że zbiórka przeszła nasze najśmielsze oczekiwania oraz pokazała jedność i siłę naszych parafian!

6. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas niedzielnej kwesty zebrano kwotę 1971 zł 47 gr. Stan konta remontowego na 15 kwietnia wynosi: 73 tys. 623 zł i 73 gr. Wszystkim Dobrodziejom, którym na sercu leży dobro naszej świątyni, składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Od 01 do 14.07.2016 r. nasza parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych we Francji – do Lourdes i Hiszpanii. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Proboszcza!

8. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia!