Ogłoszenia duszpasterskie 03.04.2016 r.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEG0

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni.

W przyszły piątek i przez kolejne piątki roku w trakcie Mszy św. po modlitwie po komunii będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

2. Dziś również obchodzimy patronalne święto Caritasu. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz Caritas. Zebrane ofiary przekażemy do Caritas Archidiecezjalnej, która zebrane środki przeznaczy na budowę Hospicjum Stacjonarnego p.w.. św. Faustyny w Świnoujściu.

3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte o godz.7:00 i 18:00.

4. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy
w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich Parafian do lektury Pisma Świętego.

5. W dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu.

6. Parafianie zaangażowani w unowocześnienie nagłośnienia naszej świątyni serdecznie dziękują ks. proboszczowi Andrzejowi Stolarskiemu za zakupienie dwóch dodatkowych mikrofonów, które w znaczny sposób przyczyniają się do poprawy odbioru przekazu liturgii. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że wyeksploatowane głośniki nie są w stanie obsłużyć nowego sprzętu, dlatego zwracamy się z prośbą do Parafian, którzy chcą wesprzeć datkami inicjatywę następnego etapu zmian nagłośnienia, o pomoc. Osobą, która czuwa nad tym zadaniem i udziela wszystkich informacji na ten temat jest pan Wiesław Potocki.

7. Dzieci i młodzież działającą w parafialnej scholce, a także osoby, które by chciały przyłączyć się do nas, serdecznie zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 16:30 w siedzibie stowarzyszenia ”Zaczynaj”, przy krótkiej ulicy prowadzącej do kościoła.

8. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że w przyszłą niedzielę 10 kwietnia zostanie przeprowadzona kolejna zbiórka na remont kościoła. Wszystkim dotychczasowym Darczyńcom serdecznie dziękujemy i życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

9. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać wyrazy naszej serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.