Ogłoszenia duszpasterskie 27.03.2016 r.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

2. Dziś Msze Święte o godz. 10:00, 11:30, 16:00 ślubna i 18:00.

3. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte o godz. 7:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Składka z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na utrzymanie Wydziału Teologicznego US i KULu. Chociaż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. W dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”.

Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Podczas paschalnej oktawy będziemy przeżywać czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwszą sobotę. W te dni zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę:

w czwartek w intencji powołań do służby Bożej,

w piątek do Najświętszego Serca Jezusowegow duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata,

w sobotę – na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i różaniec święty. W sobotę odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 9:00!

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego, święto patronalne Caritasu i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia. Od tej niedzieli i przez kolejne pierwsze niedziele miesiąca w naszej parafii zamiast kazania, po ogłoszeniach duszpasterskich wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, nabożeństwo eucharystyczne i błogosławieństwo. Za tydzień odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia z racji Niedzieli Miłosierdzia!

Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. i adoracji o 11:30!

6. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

7. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi. Z wielkanocnym pozdrowieniem powróćmy do naszych domów i pójdźmy z radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana Jezusa do szkół i miejsc pracy.