Ogłoszenia duszpasterskie 06.03.2016 r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Świeckie francuskie kalendarze wspominają dzień określany Mi-Carême, który wyznacza połowę czasu pomiędzy Popielcem a Wielkim Czwartkiem. Chrześcijanom ten czas wyznacza dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu – niedziela Laetare. Wyjątkowość tej niedzieli podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. W dawnej polskiej tradycji nazywano ją „śródpościem” bądź „półpościem”. Wszystko to wskazuje dobitnie, że połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. Warto zatem zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy postąpiłem na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny.

Z racji liturgicznego wprowadzenia nowego proboszcza naszej parafii ks. Andrzeja Stolarskiego zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11:30!

2. Usłyszeliśmy w Ewangelii jedną z najpiękniejszych przypowieści – przypowieść o miłosiernym Ojcu. Bóg, jak ojciec z przypowieści, czeka na każdego z nas, pragnie naszego powrotu. Nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem. On codziennie na nas czeka w sakramencie pokuty i pojednania, by nas oczyszczać z grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu – w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 17:00 i wsłuchujemy się w rozważania pasyjne oraz w Drodze Krzyżowej w każdy piątek dla dzieci i młodzieży o godz.16:30, dla dorosłych o godz.18:00.

4. We wtorek, 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko, o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie. Wieczorną Eucharystię w tym dniu odprawimy właśnie w ich intencji.

5. Pragniemy serdecznie podziękować tym, którzy na początku Wielkiego Postu włączyli się w jałmużnę postną. Prosimy o przekazanie jałmużny do Niedzieli Palmowej. Chcemy ją symbolicznie przynieść w procesji z darami podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

6. Stowarzyszenie „Zaczynaj” przypomina, że za tydzień przypada druga niedziela miesiąca, w związku z tym zostanie przeprowadzona kolejna zbiórka na remont kościoła. Już dziś wszystkim Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

7. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii. Można nabyć jeszcze świece na stół wielkanocny.

8. Solenizantów i Jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.