Ogłoszenia duszpasterskie 28.02.2016 r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Msza Święta podczas której dokona się uroczyste, liturgiczne wprowadzenie do naszej parafii nowego ks. proboszcza Andrzeja Stolarskiego odbędzie się w przyszłą niedzielę 06.03.2016 r. na sumie o godz. 11:30. Wszystkich Parafian, grupy modlitewne, służbę liturgiczną serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy parafialne i szkolne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Witold Seredyński proboszcz parafii Smolnica w dekanacie Dębno. Witamy serdecznie ojca rekolekcjonistę w naszej parafii i życzymy światła i mocy Ducha Świętego na czas głoszenia Słowa Bożego, opieki Matki Bożej oraz błogosławionych duchowych owoców. Szczegółowy program rekolekcji jest następujący: dzisiaj Msze św. z naukami rekolekcyjnymi według stałego porządku: 7:00,  8:30, 10:00, 11:30, 13:00 Skrzynka i 18:00; poniedziałek 29.02 – Msza św. o godz. 7:00 z nauką dla dorosłych; o godz. 8:30 – nauka dla uczniów klas od I - III Szkoły Podstawowej; o godz. 10:00 – nauka dla uczniów klas od IV – VI Szkoły Podstawowej; o godz. 11:30 – nauka dla uczniów Gimnazjum i Liceum; o godz. 16:00 – Msza św. i nauka w Skrzynce; o godz. 18:00 – Msza św. z nauką dla dorosłych, a o godz. 19:00 – nauka dla wszystkich grup modlitewnych posługujących w parafii, dla rodziców młodzieży bierzmowanej i kandydatów oraz małżeństw. We wtorek plan rekolekcyjny jest taki sam jak poniedziałkowy, tylko Msza św. o godz. 18:00 będzie dodatkowo połączona nabożeństwem z modlitwą uzdrowienia. Środa to zakończenie rekolekcji i dzień spowiedzi świętej. Od godz. 17:00 kapłani z dekanatu będę oczekiwać w konfesjonałach. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatni moment i wyspowiadać się w skupieniu w rekolekcje. W środę uczniowie Zespołu Szkół także zakończą rekolekcje Mszą św. i ostatnią nauką. O godz. 18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, ostatnia Msza św. z nauką i ostatnie nabożeństwo z modlitwą uzdrowienia!

3. Zapraszamy dziś o godz. 17:00 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną, w piątek zaś na Drogę Krzyżową:

• dzieci na godz. 16:30
  • młodzież i dorosłych na godz. 18:00

Za udział w rekolekcyjnych ćwiczeniach, za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 i wieczorne nabożeństwo w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania.

W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie adoracji – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:00.

W sobotę od godz. 9:00 odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem, a po wieczornej Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie zakończone modlitwą różańcową.

Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Sumie o 11:30.

5. W tym tygodniu patronuje nam: 4 III – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.

6. W dniu 01.03.2016 r. przypada 100. rocznica urodzin śp. Ks. Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego. W tym dniu zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. dziękczynnych za dar Jego osoby i posługi biskupiej: o godz. 10:00 w kościele AWSD oraz o godz. 18:00 w Bazylice Archikatedralnej. Jednocześnie zapraszamy do udziału w sesji naukowej pt. „Facere Voluntatem Tuamo godz. 11:00 w Auli WT Uniwersytetu Szczecińskiego.

7. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii. Można nabyć jeszcze świece i baranki świąteczne na stół wielkanocny.

8. Otaczamy Solenizantów i Jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia. Pamiętamy w modlitwie również o zmarłych, wypraszając im niebo.