Ogłoszenia duszpasterskie 14.02.2016 r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Zapraszamy dziś o godz. 17:00 na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci na godz. 16:30, młodzież i dorosłych na godz. 18:00.

2. Dziś przypadają też tzw. walentynki – Dzień Zakochanych. Pomyślmy o dobrym słowie, życzliwym geście wobec naszych bliskich – rodziców, dziadków, dzieci i wnucząt.

Narzeczonym przygotowującym się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przypominamy, że w naszej parafii działa Poradnictwo Rodzinne. Spotkanie dla narzeczonych mających zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa w czasie świąt Wielkanocnych, w piątek 26.02 o godz.19:00 w salce parafialnej.

3. Parafialne i szkolne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w III Niedzielą Wielkiego Postu 28.02. Plan rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę, a nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. Witold Seredyński proboszcz parafii Smolnica w dekanacie Dębno.

4. W związku z przyjęciem przez naszą parafię 19 lutego, w piątek symboli Światowych Dni Młodych Ikony i Krzyża zachęcamy wszystkich Parafian do aktywnego uczestnictwa w tym ważnym dla nas święcie. Przebieg uroczystości będzie następujący:

• 12:45 - Zebranie się Parafian przy głównych schodach świątyni i oczekiwanie na samochód z symbolami i wprowadzenie symboli do świątyni.
  • 13:00 - POWITANIE SYMBOLI przez księży dekanatu, służbę liturgiczną, młodzież, harcerzy oraz mieszkańców Lipian.
  • Przywitanie i krótka adoracja Krzyża przez młodzież, rodziców dzieci bierzmowanych, dorosłych.
  • 13:20 – 14:00 - Prezentacja filmu o historii ŚDM.
  • 14:00 – 15:00 - Czuwanie modlitewne – różaniec.
  • 15:00 – 15:30 - Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • 15:30 – 16:30 - Droga Krzyżowa przez miasto.
  • 17:00 - Msza Święta celebrowana przez ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę.
  • 18:00 – Wieczorne czuwanie pasyjne.
  • 19:30 – Apel Jasnogórski.
  • 20:00 – Pożegnanie symboli.

Stowarzyszenie „Zaczynaj” udostępni swoją siedzibę, która znajduje się w pobliżu kościoła. Będzie można skorzystać z toalety, posilić się ciastem i ogrzać ciepłą herbatą i kawą. Parafianki, które chciałyby upiec ciasto na tę okoliczność, prosimy o pomoc. Obowiązkowo kandydatów do bierzmowania, chętnych licealistów i wszystkich chętnych, którzy chcą się bliżej zaangażować w organizację naszego święta, zapraszamy dzisiaj na godzinę 15:00 do naszej świątyni. Chętnie panie prosimy o pomoc w posprzątaniu kościoła w środę o godz. 10:00!

5. W tym roku w kwietniu przypada Jubileusz 1050 – lecia chrztu Polski. W związku z tym zachęcamy wszystkich Parafian, aby w naszych domach odnowić zwyczaj wieszania przy drzwiach wejściowych kropielniczki, która będzie przypominać nam o darze chrztu świętego. Dzięki niej odkryjemy drogę duchowości chrzcielnej. Koszt kropielniczki - 15 zł (11 zł to koszt produkcji, reszta przeznaczona jest na fundusz młodzieżowy w parafii rozprowadzającej kropielniczki). Parafianie, którzy chcą zakupić kropielniczkę, mogą zapisać się na liście wyłożonej w zakrystii. Do nabycia też będą miniaturki symboli ŚDM w cenie 6,50 zł/szt. Zamówić je można w sposób analogiczny jak kropielniczki.

6. Dzisiejsza kwesta przed kościołem przeznaczona jest na remont naszej świątyni Dziękujemy wszystkim osobom, które tak aktywnie włączają się w życie parafii, zachęcamy pozostałych, aby do nas dołączyli. Wszystkim życzymy Błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – ministranci będą stać z puszkami.

Dziś po Mszy św. można nabyć świece i baranki wielkanocne.

Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.