Ogłoszenia duszpasterskie 31.01.2016 r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA.

1. W wydarzeniu opisywanym w dzisiejszej Ewangelii można zobaczyć jakby résumé Jezusowej misji: będzie nauczać, uzdrawiać, ale w końcu zostanie odrzucony przez swój naród i wydany na śmierć. Stanowi ono również zapowiedź, że za wierność Chrystusowi trzeba czasem zapłacić najwyższą cenę. Prośmy Go zatem, by nam pomagał być wiernymi i by umacniał nasze świadectwo.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. To szczególna okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

3. W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7:00, 11:30 i 18:00. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.

4. W tym dniu już po raz 20. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Tego dnia zakończy się również przeżywany od listopada 2014 r. Rok Życia Konsekrowanego, podczas którego próbowaliśmy poznawać piękno i radość tej formy życia całkowicie oddanego Panu Bogu. Składane w to święto ofiary do puszek zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

5. W  środę, 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, wieczorną Mszę Świętą o godz.18:00 odprawimy o tym Świętym. Na zakończenie pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek podczas wieczornego nabożeństwa otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana Jezusa, oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać. Msze Święte o godz. 7:00  i 18:00.

W piątek po południu od godz.17:00 okazja do spowiedzi świętej. Po Mszy św. wieczornej adoracja w duchu wynagrodzenia za grzechy całego świata i odmówimy litanię ku czci Bożego Serca. Z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Świętej Agaty na Mszach Świętych o godz.18:00 pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę.

W sobotę o godz. 18:00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP i nabożeństwo pierwszosobotnie. Od godz. 9:00 odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem.

W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Różańca Świętego po Mszy św. o 11:30!

7. W kontekście trwających przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w naszej Archidiecezji w dniach 06 - 20.02.2016 r.  odbędzie się peregrynacja – pielgrzymowanie z dekanatu do dekanatu Symboli Światowych Dni Młodzieży. Do naszej parafii Krzyż z Ikoną ŚDM przybędą pod opieką alumnów AWSD w piątek 19.02 i obecne będą w naszym kościele w godzinach od 13:00 do 20:00. Plan czuwania przy tych Symbolach podamy w przyszłą niedzielę, a już dzisiaj serdecznie zapraszamy na tę piątkową modlitwę młodzież naszej parafii, szczególnie przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, licealistów i studentów pragnących uczestniczyć w lipcowym spotkaniu młodzieży z całego świata pod przewodnictwem papieża Franciszka w Krakowie. Również zapraszamy wszystkich wiernych i grupy modlitewne. Z naszego kościoła Krzyż wraz z Ikoną ŚDM zostanie przekazany dekanatowi myśliborskiemu.W związku z tym nadchodzącym wydarzeniem zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę do kościoła na godz.15:00 kandydatów do sakramentu bierzmowania, oraz członków wszystkich grup-modlitewnych i wszystkich którzy pragną pomóc nam w przygotowaniu tego szczególnego dnia.

8. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii.