Ogłoszenia duszpasterskie 10.01.2016 r.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dzisiejsze święto to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga.

2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.

Dzisiejsza zbiórka do puszek jest przeznaczona na remont naszego kościoła.

3. W przyszłą niedzielę 17.01.  rozpoczyna się w całym Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, oraz obchodzić będziemy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

4. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców ulic:

• poniedziałek 11.01 od godz. 16:00 – Sikorskiego 18 – 30 i Sikorskiego 2 – 16; 3a – 11
  • wtorek 12.01 od godz. 16:00 – Sikorskiego 30 a, b, c i Sikorskiego 30d, 32 i Józefin
  • środa 13.01 od godz. 16:00 – Armii Krajowej nieparzyste i Armii Krajowej parzyste
  • czwartek 14.01 od godz. 16:00 – Plac Wolności 8, 9, 10, 11 – 19 i Oświęcimska oraz Plac Wolności 2 – 6 (od strony delikatesów) i Ciasna
  • piątek 15.01 od godz. 16:00 – Mickiewicza i Mostowa oraz Lipowa
  • sobota 16.01 od godz. 10:00 – Osetna i Pyrzycka 55 i 56 – Barlinecka 1a, 4, 4a i w polu 2, 6, 7, 8 – 10, 9 – 11, 12 i baraki; oraz od godz. 16:00 – Barlinecka 2a, b, c, d, 4a, b i Kopernika
  • niedziela 17.01 od godz. 15:00 - Żeromskiego

5. Msze Święte w czasie kolędy w tygodniu sprawowane będą o godz. 7:00 i 9:00. Nie będzie Mszy o 18:00

6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza wszystkich członków i przyjaciół Rodziny Radia Maryja na noworoczne spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w sobotę 16.01 w kościele seminaryjnym AWSD w Szczecinie. Zapisy chętnych do udziału w tym spotkaniu i bliższe informacje u p. Zofii Piróg, u p. Weroniki Woroniec i u p. Piotra Zajkowskiego. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Wyjazd z Placu Wolności o godz. 13:00. Koszt przejazdu 20 zł.

7. Dziękujemy Parafianom za zaangażowanie w przygotowanie wystroju kościoła na okres świąt Bożego Narodzenia. Przede wszystkim pani Renacie Krężel i Tomaszowi Krężlowi

8. Przekazujemy wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia

9. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii.

Ks. mgr Robert Żołnierzów