Ogłoszenia duszpasterskie 27.12.2015 r.

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA

1. Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.

2. Jutro, w święto Świętych Młodzianków, czyli dzieci betlejemskich zamordowanych z rozkazu Heroda, podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 błogosławieństwo niemowląt i małych dzieci. Serdecznie zapraszamy rodziców ze swoimi najmniejszymi pociechami.

3. W tym tygodniu pożegnamy 2015 rok i powitamy rok 2016. Niech będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale i do przyjścia na modlitwę do naszej parafialnej świątyni. W ostatni dzień roku, w czwartek, 31 grudnia, podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary podczas Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godz. 18:00. Odśpiewamy uroczyste Te Deum (za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami). Z racji tego, że ten czwartek poprzedza pierwszy piątek miesiąca w modlitwę adoracyjną włączymy również prośbę o święte powołania z naszej parafii.

4. Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która jest tzw. świętem nakazanym, czyli obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej. Tego dnia Msze Święte w naszej parafii o godz. 10:00, 11:30, 13:00 Skrzynka i 18:00.

5. Pierwszy dzień nowego roku to także pierwszy piątek miesiąca. Nie zapomnijmy o modlitwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa i powierzmy Nowy 2016 Rok Sercu Jezusowemu.

6. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 stycznia zapraszamy po wieczornej Mszy Świętej na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 9:00!

7. W tym tygodniu patronują nam: 28 XII – Święci Młodziankowie, niewinne dzieci z Betlejem zamordowane z rozkazu Heroda obawiającego się o swoją władzę i przywileje; dzień ich liturgicznego święta to dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych.

8. W związku z wypadkiem samochodowym i pobytem w szpitalu naszego drogiego księdza Proboszcza duszpasterskie odwiedziny kolędowe zmuszeni jesteśmy przenieść na poniedziałek 04.01. Plan kolędy podany zostanie w niedzielę 03.01 w ogłoszeniach duszpasterskich i na naszej parafialnej stronie internetowej. Módlmy się o łaskę zdrowia dla ks. Proboszcza i o Jego jak najszybszy powrót do naszej parafii.

9. W dniach oktawy i całego okresu Bożego Narodzenia zachęcamy do śpiewania kolęd w rodzinnym czy przyjacielskim gronie. I życzmy sobie, by Pan Jezus rodził się w naszych sercach, przemieniał je i obdarzał nas wieloma łaskami.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie.

11. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii!

Ks. mgr Robert Żołnierzów

Wikariusz