OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 26.03.2023 r.

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejszą piątą niedzielą Wielkiego Postu rozpoczynamy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy pośród nasz rekolekcjonistę – ks. Piotra Szatkowskiego, proboszcza parafii w Mielęcinie. Na Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę o 10:00 i 18:00.
    W Skrzynce nauki będą głoszone w poniedziałek i wtorek w czasie Mszy Św. o 16:30.
    Taca ze środy przeznaczona jest dla Rekolekcjonisty. W dniach rekolekcji nie będzie Mszy Św. o 7:00.
    Rekolekcje dla Zespołu Szkół odbędą się
    od poniedziałku do środy z podziałem na dwie grupy: klasy I-VI o godz. 8:30, a klasy VII-VIII i Liceum o godz. 11:00. Pragniemy poinformować Rodziców, że rekolekcje dla uczniów uczęszczających na katechezę są obowiązkowe.
    Spowiedź rekolekcyjna i przedświąteczna będzie od poniedziałku do środy od godz. 9:30 oraz od 17:30.
  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym miesiącu odwiedziny chorych z posługą sakramentalną wyjątkowo w tę sobotę 01.04. od godz. 8:30. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 17:00.
  1. W sobotę 01.04. o godz. 9:00 odbędzie się przedświąteczne sprzątanie generalne kościoła. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.
  1. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie miało miejsce na początku każdej Mszy Św. w kościele. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Lipianach, Zespół Szkół w Lipianach oraz nasza Parafia organizują Konkurs na Palmę Wielkanocną. Odbędzie się on w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 w Domu Kultury. Szczegóły i regulamin na stronie internetowej Domu Kultury.
  1. Prosimy, aby wypełnione torby charytatywne Caritas składać w zakrystii.
  1. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 17:00 dla uczniów Zespołu Szkół, a o 17:30 dla dorosłych. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę o 17:15. Na Gorzkich Żalach zbierać będziemy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary na kwiaty można również składać do skarbony wystawionej przed ołtarzem.
  1. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta będzie miała miejsce w Wielką Środę 05.04. po wieczornej Mszy Św.
  1. W każdy piątek Wielkiego Postu na rozpoczęcie Mszy św. wieczornej odmówimy w ramach aktu pokutnego jedną dziesiątkę Koronki do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych.
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.