OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 22.01.2023 r.

III Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - we wtorek 24.01. – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
    - w środę 25.01. – święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła
    - w czwartek 26.01. – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów
    - w sobotę 28.01. – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
  1. W dzisiejszą niedzielę prowadzimy zbiórkę do puszek na fundację „Kirche in not” czyli dla kościołów w potrzebie.
  1. Przeżywamy niedzielę w Tygodniu modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech intencja zjednoczenia w jednym, świętym, powszechnym i apostolskim Kościele wszystkich wyznawców Chrystusa towarzyszy naszym modlitwom.
  1. W miesiącu styczniu Msze św. w dni powszednie sprawujemy tylko o godz. 7:00. W środy dodatkowo sprawujemy Mszę św. z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 9:00, a w piątki także o 9:00 Mszę św. z Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji naszych bliskich zmarłych.
  1. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. W tym roku kolędę przyjęło w swoim domu oraz modliło się  na spotkaniu kolędowym w kościele łącznie ok. 500 rodzin, co stanowi ok. 38% rodzin mieszkających na terenie naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą życzliwość, zaufanie do duszpasterzy, wszelkie cenne uwagi i sugestie oraz za złożone ofiary. Ofiary składane przy okazji kolędy są przeznaczone w 1/3 na potrzeby diecezjalne, w 1/3 na potrzeby naszej parafii, a pozostała część na rzecz księży posługujących w parafii i ich działalność duszpasterską.
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.