OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.07.2022 r.

XVI Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
    - w piątek 22.07. – wspomnienie św. Marii Magdaleny
    - w sobotę 23.07. – święto św. Brygidy, zakonnicy, współpatronki Europy
  1. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty przeznaczonej na dalszą renowację naszej świątyni, zwłaszcza na pokrycie kosztów odnowienia witraży w prezbiterium oraz z wpłat na konto remontowe parafii i konto stowarzyszenia zebrano 3443,50 zł. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.
  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tzw. Tydzień Św. Krzysztofa, w którym szczególną modlitwą otaczamy kierowców i podróżujących. W przyszłą niedzielę na zakończenie tego tygodnia ofiarami do puszek będziemy mogli wspomóc zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach akcji 1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr.
  1. W naszym kościele jest dostępna woda z cudownego źródełka przy sanktuarium Maryjnym w Lourdes, która została przywieziona z naszej parafialnej pielgrzymki do europejskich sanktuariów. Aby jej nabrać należy przyjść z własnym pojemniczkiem na wodę do zakrystii.
  1. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić jedynie w dni powszednie przed wieczorną Mszą św.
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.