OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.06.2022 r.

 XIII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- we wtorek 28.06. – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

- w środę 29.06. – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

- w piątek 01.07. – wspomnienie św. Ottona biskupa, patrona naszej Archidiecezji

2. Spotkanie organizacyjne dla osób udających się na lipcową pielgrzymkę do sanktuariów Europy odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00.

3. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła ofiarami do puszek można wesprzeć organizację letniego wypoczynku przez Caritas dla dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych, ubogich i zagrożonych patologią.

4. Z racji na rozpoczynający się czas wakacji od jutra w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7:00. Porządek Mszy świętych w niedziele i uroczystości pozostaje bez zmian.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W wakacje w pierwsze piątki nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:00. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 17:00.

6. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i w Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa przyzywać będziemy łask Bożych. Miesiąc lipiec jest poświęcony szczególnej czci Najdroższej Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

​​​​​​​7. Na Nabożeństwa Czerwcowe zapraszamy codziennie do czwartku włącznie o godz. 17:45. Środowa nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona będzie z Nabożeństwem Czerwcowym. W piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

8. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić jedynie w dni powszednie przed wieczorną Mszą św., w niedziele nie będzie spowiedzi podczas Mszy świętych.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                                            Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                                    PROBOSZCZ