OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.06.2022 r.

XII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- we wtorek 21.06. – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

- w czwartek 23.06. – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

- w piątek 24.06. – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ponieważ jest to uroczystość, tego dnia nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

- w sobotę 25.06. – wspomnienie Niepokalanego Seca NMP

2. W dzisiejszą niedzielę Mszę św. o godz. 11:00 zakończy procesja eucharystyczna wokół kościoła w czasie której odprawimy Nabożeństwo Czerwcowe. Dodatkowego nabożeństwa o 17:45 dzisiaj nie będzie.

3. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty przeznaczonej na dalszą renowację naszej świątyni, zwłaszcza na pokrycie kosztów odnowienia witraży w prezbiterium oraz z wpłat na konto remontowe parafii i konto stowarzyszenia zebrano 3715,20 zł. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.

4. Składamy szczególne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia w naszej Parafii Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Bożego Ciała: w sposób szczególny ofiarodawcom i przygotowującym ołtarze, osobom, które udekorowały trasę procesji, grupom duszpasterskim, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom za udział w procesji, osobom, które zadbały, by kwiatów nie zabrakło, Służbie Liturgicznej, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za nagłośnienie ołtarzy, Strażakom za niesienie baldachimu, Policji i Strażakom za zabezpieczenie trasy procesji oraz wszystkim uczestniczącym w adoracji. Wasze zaangażowanie pozwoliło, abyśmy Boże Ciało przeżyli w sposób podniosły, pobożny i piękny. Wszystkim wielkie Bóg Zapłać.

5. Do najbliższego czwartku trwa tradycyjnie obchodzona Oktawa Bożego Ciała. W tych dniach Msze św. wieczorne zakończy procesja eucharystyczna wokół kościoła, w czasie której śpiewać będziemy Litanię do NSPJ. Środowa Nowenna do MB Nieustającej Pomocy zostanie odprawiona tuż przed procesją. W czwartek, na zakończenie Oktawy na koniec Mszy św. zostaną pobłogosławione wianki. Prosimy, aby także w tych dniach procesje z Najświętszym Sakramentem były dostojne i by nie zabrakło dzieci sypiących kwiaty.

6. W najbliższy piątek 24.06. na Mszy św. o godz. 7:00 pomodlimy się za dzieci, młodzież i nauczycieli z okazji zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy tych wszystkich, którzy chcą podziękować Panu Bogu za miniony rok szkolny i poprosić o łaskę bezpiecznego przebiegu letniego wypoczynku. W czasie Mszy św. będzie okazja do spowiedzi.

7. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć organizację letniego wypoczynku przez Caritas dla dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych, ubogich i zagrożonych patologią.

8. Spotkanie organizacyjne dla osób udających się na lipcową pielgrzymkę do sanktuariów Europy odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.