OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.06.2022 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 13.06. – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

- we wtorek 14.06. – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

- w piątek 17.06. – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

2. Dzisiaj Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na dalszą renowację naszej świątyni, zwłaszcza na pokrycie kosztów odnowienia witraży w prezbiterium. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Św. sprawowane będą o 8:00, 11:00 i 18:00, a w Skrzynce o 9:30.

Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy Św. o 11:00. Trasa procesji została nieznacznie zmodyfikowana: wychodzimy drzwiami od Pl. Wolności i udajemy się na ul. Sienkiewicza, później idziemy tradycyjnie ulicami Armii Krajowej, Szkolną, Kościuszki, Oświęcimską i zakończymy przy czwartym ołtarzu na Placu Wolności.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tych samych miejscach co w poprzednich latach i o udekorowanie trasy procesji. Grupy duszpasterskie prosimy o włączenie się w organizację i dbałość o piękno procesji, dziewczynki – nie tylko pierwszokomunijne i rocznicowe – o sypanie kwiatów, chłopców o pomoc w niesieniu feretronów, Miejski Ośrodek Kultury o nagłośnienie ołtarzy, Strażaków o niesienie baldachimu. Kwiaty do sypania przed Najświętszym Sakramentem można przynosić do zakrystii. Nabożeństwo Czerwcowe w tym dniu odprawimy w trakcie procesji.

Przypominamy, że uroczystość Bożego Ciała jest świętem nakazanym, a udział w procesji nie zastępuje obecności na Mszy Św. Prosimy także o godne uczestnictwo w procesji, unikanie zbędnych rozmów i włączenie się w adorację, modlitwę i śpiew.

Próba sypania kwiatków będzie miała miejsce w środę 15.06 po Mszy Św. wieczornej.

4. W czasie uroczystości Bożego Ciała dzieci, które przyjęły w ubiegłym roku Pierwszą Komunię Św. przeżywać będą jej Rocznicę. Spowiedź Św. przed Rocznicą Komunii Św. dla dzieci i ich bliskich będzie miała miejsce w środę o godz. 17:00.

5. Od piątku 17.06. do czwartku 23.06. trwa tradycyjnie obchodzona Oktawa Bożego Ciała. W tych dniach Msze Św. wieczorne z wyjątkiem niedzieli 19.06 zakończy procesja eucharystyczna wokół kościoła, w czasie której śpiewać będziemy Litanię do NSPJ. W niedzielę 19.06 procesja będzie po Mszy Św. o 11:00.

W oktawie Bożego Ciała środowa Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych zmarłych zostaną odprawione tuż przed procesją.

Prosimy, aby także w tych dniach procesje z Najświętszym Sakramentem były dostojne i by nie zabrakło dzieci sypiących kwiaty.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.