OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05.06.2022 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 06.06. – uroczystość NMP Matki Kościoła, głównej patronki archidiecezji

- w środę 08.06. – wspomnienie św. Jadwigi Królowej

- w czwartek 09.06. – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

- w sobotę 11.06. – wspomnienie św. Barnaby Apostoła

2. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. kłaniamy się przed Najświętszym Sakramentem i odmawiamy litanię do NSPJ. Dodatkowego nabożeństwa czerwcowego dzisiaj nie będzie. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na dalszą renowację naszej świątyni, zwłaszcza na pokrycie kosztów odnowienia witraży w prezbiterium. Darowizny można również wpłacać na konto remontowe parafii i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj”. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. 16.06. będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wracamy do organizacji procesji. Ołtarze będą zlokalizowane w tych samych miejscach, co w poprzednich latach.

5. Na Nabożeństwa Czerwcowe zapraszamy codziennie o godz. 17:45. Środowa nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w miesiącu czerwcu połączone będą z Nabożeństwem Czerwcowym.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

Ks.Kanonik Andrzej Stolarski