OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.05.2022 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 30.05. – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie

- we wtorek 31.05. – święto Nawiedzenia NMP

- w środę 01.06. – wspomnienie św. Justyna, męczennika

- w piątek 03.06. – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników

2. W najbliższy wtorek Msza św. poranna zostanie odprawiona wyjątkowo o godz. 6:30.

3. W środę rozpocznie się miesiąc czerwiec. Na Nabożeństwa Czerwcowe zapraszamy podobnie jak na Nabożeństwa Majowe, czyli o godz. 17:45. Środowa nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w czerwcu połączone będą z Nabożeństwem Czerwcowym.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17:30 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, która zakończy się nabożeństwem czerwcowym. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:30. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. i od godz. 17:00. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 17:00.

5. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i odmówimy litanię do NSPJ. Dodatkowego nabożeństwa czerwcowego tego dnia nie będzie. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6. Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego odmawiamy codziennie do soboty włącznie w ramach nabożeństw majowych i czerwcowych.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.