Ogłoszenia duszpasterskie 06.12.2015 r.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy jesteśmy na to gotowi
i przygotowani? Pan Bóg chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem. Czeka na nas każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania.

2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 11:30.

3. Dzisiaj o godz 16:00 w kościele naszych najmłodszych parafian odwiedzi Święty Mikołaj z okazji przypadającego jego wspomnienia. Niech ten dzień w nas wszystkich rozbudzi chęć niesienia pomocy bliźnim.

4. Roraty – Msze ku czci Najświętszej Maryi Panny: od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, poprzedzone tradycyjnym śpiewem Godzinek do NMP o godz. 16:30. W soboty o 6:30 śpiewamy Godzinki, a o 7:00 Msza roratnia. Mszy św. o godz. 7.00 w tygodniu nie będzie! Serdecznie wszystkich zapraszamy. Dzieci przychodzą z lampionami i wypisanymi w „serduszkach” dobrymi uczynkami, tak jak w latach ubiegłych.

5. W przyszłą niedzielę 13.12 rozpoczniemy REKOLEKCJE ADWENTOWE i trwać będą do środy 16.12 włącznie. Rekolekcje poprowadzi ks. Roman Banaś – proboszcz parafii Sulimierz. Szczegółowy plan rekolekcyjny podamy w przyszłą niedzielę podczas wszystkich Mszy św. Już dziś serdecznie zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tych adwentowych ćwiczeniach duchowych!

6. W tym tygodniu patronuje nam: 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, wybitny kaznodzieja i autor wielu hymnów liturgicznych, a także patron pszczelarzy.

7. We wtorek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz 17:00 i 18:00, podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc
w walce z pokusami i grzechem, w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu. W tę uroczystość rozpocznie się w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia. Warto z tej racji sięgnąć po papieską bullę Misericordiae vultus, wyznaczającą treści tego roku. Jest dostępna m.in. w internecie.

8. W tym tygodniu pan kościelny będzie roznosił poświęcone opłatki wigilijne: poniedziałek – ul. Sienkiewicza (bloki, Lewiatan, ulica); wtorek - ul. Sienkiewicza bloki (2 pozostałe); czwartek – Skrzynka; sobota – ul. Lipowa i Makuszyńskiego

9. W okresie Adwentu CARITAS Archidiecezjalna organizuje: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Wigilijna świeca jest symbolem gotowości i otwarcia się serc do dzielenia się miłością z innymi. Możemy nabyć te świece po Mszy św. przy wyjściu z kościoła!

10. Zapewniamy Jubilatów i Solenizantów rozpoczętego tygodnia o naszej życzliwości i modlitwie.

11. Za tydzień – zbiórka do puszek na remont naszego kościoła.

12. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii.

Ks. Kanonik dr Franciszek Szydłowski